Tragedia nad Wisłą: nie żyje wędkarz
25 lipca, w godzinach porannych, dyżurny opolskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 53-letniego mieszkańca Opola Lubelskiego.

Mężczyzna dwa dni wcześniej wyjechał nad Wisłę w Kamieniu (gm. Łaziska,) aby łowić ryby. Kiedy nie powrócił do domu, ani nie nawiązał kontaktu z bliskimi, rodzina zwróciła się o pomoc w odnalezieniu 53-latka. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania. Po południu, po drugiej stronie Wisły przez strażaków z OSP w Solcu nad Wisłą, zostało odnalezione ciało mężczyzny, którego opis wskazywał na to, iż jest to zaginiony mieszkaniec Opola Lubelskiego.

Aby ustrzec się przed podobnymi nieszczęśliwymi w skutkach zdarzeniami, Policja apeluje:

  • Zanim wybierzemy się na ryby, sprawdźmy pogodę. Jeśli zapowiadane są burze, a na telefon przychodzą nam alerty RCB, po prostu zostańmy w domu. Co innego, gdy burza przyłapie nas znienacka – nagle zauważymy, że niebo ciemnieje i zaczyna błyskać. Wtedy pora zwinąć manatki i dobrze się schować, najlepiej do auta. Podczas ewakuacji unikajmy drzew i nie stawiajmy kijów pionowo, bo to może przyciągnąć pioruny.
  • Wędkując z łodzi, koniecznie korzystajmy z kotwicy. Ochroni ona łódź przed odpłynięciem ze stanowiska i pomoże, gdy zmieni się pogoda i zerwie się silny wiatr. Kotwica zwiększa bezpieczeństwo, a lepsza stabilność ułatwia wędkowanie.
  • Brodząc, poruszajmy się bardzo ostrożnie i nie wchodźmy do wody głębiej niż do pasa. Nie wykonujmy gwałtownych ruchów, powoli stawiajmy nogę za nogą, najlepiej pomagając sobie asekuracyjnym kijem.
  • Do wody wchodźmy trzeźwi. Statystyki utonięć wskazują, że ponad ¼ tragedii przydarzyło się osobom, które weszły do wody po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

Przypominamy również, że niebezpieczne miejsca na terenach wodnych, na wodach oraz dzikie kąpieliska można zgłaszać policji dzięki aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

– dodaje oficer prasowy opolskiej policji, aspirant sztabowy Edyta Żur.

Źródło: KPP w Opolu Lubelskim.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*