Powstało pierwsze koło szkolne KSM
W diecezji radomskiej powstało pierwsze koło szkolne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Świętego Stanisława, które będzie działać w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą.

Zespół Szkół w Solcu nad Wisłą znajduje się przy kościele poklasztornym pw. św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, który został wybrany patronem koła szkolnego KSM. Z kolei dedykowane mu sanktuarium, do którego pielgrzymuje nadwiślańska młodzież, znajduje się w oddalonym od Solca nad Wisłą o kilka kilometrów Piotrawinie.

Asystentem koła został ks. Krystian Korba, wikary w parafii Solec nad Wisłą, który jest także asystentem oddziału parafialnego KSM Solec nad Wisłą.

 

Przed utworzeniem koła w szkole odbywały się liczne zajęcia mające na celu pokazanie młodzieży soleckiej, czym jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Swojej radości z utworzenia koła nie kryje ks. Adrian Jakubiak, asystent diecezjalny KSM Diecezji Radomskiej, oraz społeczność solecka.

– mówi Aleksandra Drab, przewodnicząca Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej KSM DR, prezes KSM Akademickiego Jagiellończyk.

Cykliczne spotkania członków szkolnego KSM rozpoczną się we wrześniu. Należy do niego przede wszystkim młodzież, która mieszka w internacie.

Jest to drugie koło KSM w diecezji radomskiej, które nie działa przy parafii. Pierwszym, które powstało także w tym roku, jest koło akademickie – KSM Akademicki Jagiellończyk.

– informuje Gość Niedzielny.

 

Źródło: Gość Niedzielny; Parafia Wniebowzięcia NMP w Solcu nad Wisłą.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*