Nieodpowiedzialny ojciec za kierownicąCzas czytania: < 1 minutę

Bez uprawnień, bez zapiętych pasów, z pięciorgiem dzieci.

 

Mieszkaniec powiatu radomskiego jechał Vauxhallem Astrą w miejscowości Pawliczka (gm. Rzeczniów) mając na liczniku 75 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Okazało się także, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto, przewoził na tylnej kanapie pięcioro dzieci bez fotelika.

19 czerwca, tj. w niedzielę ok. godz. 15.40 w Pawliczce, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Lipska zatrzymali do kontroli kierującego Vauxhallem. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości o 25 km/h w rejonie przejścia dla pieszych przez 27-latka.

 

Mężczyzna nie posiadał także zapiętych pasów bezpieczeństwa. Kierujący przewoził o dwie osoby więcej niż określał to dowód rejestracyjny pojazdu. Jak się okazało na tylnej kanapie pojazdu znajdowało się pięcioro dzieci i żadne z nich również nie posiadało zapiętych pasów bezpieczeństwa, ani też żadne z nich nie korzystało z fotelika ochronnego. W trakcie sprawdzenia go w policyjnych systemach okazało się również, że mieszkaniec powiatu radomskiego nie posiada uprawnień do kierowania samochodem.

– relacjonuje mł. asp. Monika Karasińska z KPP w Lipsku.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za powyższe wykroczenia odpowie przed sądem.

Źródło: KPP w Lipsku.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.