Podrzucanie odpadów do koszy ulicznych w Lipsku!Czas czytania: 2 min.

W związku z częstymi przypadkami wrzucania do koszy ulicznych odpadów komunalnych pochodzących z gospodarstw domowych oraz z działalności gospodarczej – sklepów, punktów gastronomicznych i usługowych, Urząd Miasta i Gminy Lipsko apeluje o zaprzestanie tego typu działań.

 

Pojemniki ustawione na terenie ciągów pieszych, przeznaczone są wyłącznie dla przechodniów do wrzucania jednostkowych i niewielkich odpadów takich jak: opakowania po napojach, kanapkach, zużytych chusteczek higienicznych itp., mają za zadanie pomóc w utrzymaniu czystości i porządku na terenach użyteczności publicznej.

Traktowanie koszy ulicznych jako pojemników na odpady domowe lub wytwarzane w wyniku działalności gospodarczej jest niedopuszczalne. Od dłuższego czasu część koszy ulicznych jest przepełnionych wszelkiego rodzaju torbami i workami z odpadami, butelkami i opakowaniami zbiorczymi, i to pomimo, że kosze uliczne są regularnie opróżniane przez pracowników Gminy. Informują oni, że ilość podrzucanych odpadów wzrasta. Najczęściej zgłoszenia te dotyczą koszy ulicznych ustawionych przy ul. Rynek, ul. Pieszej i ul. Partyzantów.

Działania takie są niezrozumiałe, gdyż w ramach obowiązującej opłaty, mieszkańcy mogą oddawać dowolną ilość odpadów. Prowadzący działalność gospodarczą również powinni dysponować własnymi pojemnikami na odpady.

Urząd Miasta i Gminy Lipsko nie może dalej tolerować takiego stanu, dlatego też, w celu ustalenia winnych niezgodnego z prawem podrzucania odpadów, zostanie wzmożony nadzór tych miejsc. Planowany jest zakup i czasowy montaż systemu monitoringu wizyjnego. Stwierdzone nieprawidłowości będą ujawniane, a sprawcy ponosić będą konsekwencje swych niewłaściwych działań. UMiG Lipsko przypomina także, że opróżnianie koszy na odpady w mieście generuje coraz wyższe koszty, które jako mieszkańcy wspólnie ponosimy.

UMiG Lipsko prosim zatem o zastosowanie się do przepisów, tj. wyrzucania odpadów komunalnych, wytwarzanych w gospodarstwach domowych lub pochodzących z prowadzonej działalności gospodarczej do własnych pojemników. Kosze uliczne niech zapełniają tylko te śmieci, które wytwarzamy w trakcie przemieszczania się po mieście.

Dbajmy wspólnie o czystość i estetykę.

Źródło: Miasto i Gmina Lipsko.

Nasz sondaż. Zagłosuj

Tak z ciekawości pytanie :)
Czy wybralibyście twórcę i naczelnego MojeLipsko.info na swojego wójta/burmistrza?

wspieraj nas cyklicznie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.