Czy parafia współpracuje z Profeto?Czas czytania: 2 min.

Ksiądz Michał O., prezes Fundacji Profeto, został zatrzymany i tymczasowo aresztowany na trzy miesiące w związku z aferą dotyczącą Funduszu Sprawiedliwości. Prokuratura zarzuciła mu m.in. przekroczenie uprawnień, poświadczenie nieprawdy i wyrządzenie szkody majątkowej​ (Onet Kultura)​​ (Onet Wiadomości)​.

Fundacja Profeto, kierowana przez księdza Michała O., miała otrzymać blisko 100 milionów złotych dotacji z Funduszu Sprawiedliwości Ziobry na budowę ośrodka dla ofiar przemocy w warszawskim Wilanowie.

Ośrodek ten, znany jako “Archipelag – wyspy wolne od przemocy”, miał zawierać liczne nowoczesne studia nagraniowe i serwerownie, co budziło kontrowersje co do przeznaczenia funduszy​ (Onet Wiadomości)​.

Fundacja wydała oświadczenie, w którym wyraziła zaniepokojenie aresztowaniem księdza Michała oraz podkreśliła, że wszystkie ich działania miały na celu wsparcie ofiar przemocy, i że audyty nie wykazały żadnych nieprawidłowości w wykorzystaniu dotacji​ (Onet Kultura)​.

A teraz spójrzcie na stronę parafii w Krępie Kościelnej.

Na stronie parafii widnieje.

Aktualizacja.

Ksiądz proboszcz poinformował nas, ze zmienia dostawcę usługi w najbliższym czasie i nie będzie już współpracował z Profeto.

Jednocześnie przepraszamy wszystkich. którzy uznali, że zdanie z salcesonem (usunięte już) wiąże się w jakikolwiek sposób z Parafią w Krępie Kościelnej.

Zdanie to wyraźnie było umieszczone pod księdzem Michałem O. i dotyczyło jego osoby.

Wszelkie skojarzenia z Parafią w Krępie są w tym przypadku nieuprawnione i nie były naszym zamiarem.

 

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

1 Komentarz

  1. drogi panie.co za bełkot ten artykuł zawiera wizerunek zdjecie z parafii i odwolanie do strony parafialnej a zaczerpniety z onetu.żądam usuniecia tytułu ,zdjecia i odwolania do strony parafialnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.