Ostatnie pożegnanie Mariana Kaczora
13 grudnia 2022 r. został pożegnany śp. druh Marian Kaczor – członek honorowy, długoletni gospodarz OSP w Grabowcu, zasłużony i wyjątkowy strażak, który odszedł na wieczna wartę w wieku 77 lat.

Strażacy pożegnali zmarłego w strażnicy OSP w Grabowcu, następnie kondukt pogrzebowy wraz ze sztandarami OSP wyruszył do kościoła pw. św. Mikołaja w Grabowcu. Mszę św. odprawili księża: ks. kan. Zbigniew Wypchło – kapelan strażaków gm. Rzeczniów i proboszcz miejscowej parafii w Grabowcu, ks. Sylwester Chodyra – proboszcz parafii w Rzeczniowie i ks. Gracjan Broda – proboszcz parafii w Gozdawie.

Zmarłego pożegnali: dh Karol Burek – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rzeczniowie i Wójt Gminy Rzeczniów, dh Mateusz Łygan w imieniu strażaków OSP Grabowiec i rodziny oraz dh st. bryg. Tomasz Krzyczkowski – Przewodniczący Sądu Honorowego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Warszawie, Komendant Powiatowy PSP w Lipsku, który jednocześnie odczytał uchwałę o nadaniu zmarłemu wyjątkowo zasłużonemu strażakowi w rozwoju ochrony przeciwpożarowej na ziemi lipskiej, honorowej odznaki za zasługi dla Mazowieckiego Oddziału ZOSP RP przyznanej przez prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Warszawie, który wraz z prezesami gminnymi OSP oraz naczelnikiem wręczył rodzinie przyznane odznaczenie.

Zmarły strażak został pochowany w rodzinnym grobowcu na miejscowym parafialnym cmentarzu w Grabowcu.

Niech spoczywa w pokoju wiecznym, cześć Jego pamięci!

Źródło: KP PSP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.