Nowoczesny ambulans dla lipskiego szpitala
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku otrzymał nowoczesny ambulans. Oficjalne przekazanie karetki odbyło się w piątek, 2 grudnia 2022 r.

Nowoczesny ambulans typu C marki Ford Transit o wartości blisko 580 tys. zł. jest wyposażony między innymi w nosze z transporterem, defibrylator transportowy, krzesełko kardiologiczne, respirator transportowy, ssak, pompę infuzyjną, deski – ortopedyczną i pediatryczną oraz nosze podbierakowe. Warto nadmienić, że typ C to najbardziej zaawansowany rodzaj ambulansu. To ruchoma jednostka intensywnej opieki. Został skonstruowany i wyposażony do transportu, zaawansowanego leczenia i monitorowania pacjentów.

Zakup karetki został sfinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego. W wydarzeniu wziął udział Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, który podkreślił, że karetka nie jest jedynym wsparciem, jakie trafiło w ostatnim czasie do lipskiego szpitala. W ramach projektu unijnego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 szpital w Lipsku otrzymał także aparaturę medyczną, w tym między innymi aparat do terapii nerkozastępczej, respirator specjalistyczny stacjonarny, aparat do znieczulenia, pompę infuzyjną, aparat USG, tomograf komputerowy, mobilny aparat RTG, aparaty do wentylacji wysokoprzepływowej, centralę do monitorowania, defibrylatory, kardiomonitory czy mobilny respirator specjalistyczny, a także środki ochrony osobistej. Łączna wartość przekazanego szpitalowi wsparcia to ponad 4,8 miliona złotych.

Ambulans poświęcił pełniący w szpitalu posługę duszpasterską ks. Sławomir Kośniewski.

W uroczystości wzięli udział: Sławomir Śmieciuch – Starosta Lipski, Maria Węgrzecka – Wicestarosta Powiatu Lipskiego, Maria Chmielnicka – Dyrektor SPZZOZ w Lipsku, Radni Powiatu Lipskiego – Romuald Kowaleczko, Andrzej Czajkowski i Antoni Ćwikliński oraz personel szpitala.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.