Nowe informacje ws. wypadku w Woli Soleckiej Pierwszej
Potrącenie pieszego na drodze.

Okres jesienno-zimowy to czas opadów i szybko zapadającego zmroku i mgieł, które znacznie ograniczają widoczność uczestników ruchu drogowego.

Wieczorem, 15 listopada na terenie miejscowości Wola Solecka Pierwsza (gm. Lipsko), doszło do potrącenia pieszego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 75-letni kierujący toyotą potrącił mężczyznę, który idąc, nagle wtargnął pod jadący pojazd. 61-letni pieszy z obrażeniami ręki został przewieziony do szpitala.

Policjanci ustalili, że kierujący toyotą, mieszkaniec gm. Chotcza, był trzeźwy. Natomiast w organizmie pieszego badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Apelujemy, właśnie teraz, kiedy szybciej zapada zmrok i panują nie najlepsze warunki atmosferyczne m.in. opady deszczu i zapadające mgły, powodujące pogorszenie się widoczności na drogach, aby osoby piesze i zmotoryzowane pamiętały o wzmożonej czujności i większej ostrożności w ruchu drogowym.

Warto również podkreślić, że bezpieczeństwo pieszych znacznie zwiększa noszenie przez nich elementów odblaskowych. Dzięki nim jesteśmy widoczni dla kierowców już z odległości 130-150 m, dając mu więcej czasu na reakcje. Kamizelki odblaskowe, opaski naramienne, jaskrawe parasolki czy zawieszki- wybór elementów odblaskowych jest ogromny, a ich noszenie znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo potrącenia w warunkach pogorszonej widoczności.

– czytamy na stronie lipskiej policji.

Wypadek! Mężczyzna pod wpływem alkoholu potrącony przez osobówkę!

Źródło: KPP w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.