Uroczyste Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Siennie
11 listopada 2022 r. obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości.

Uroczyste obchody w gm. Sienno rozpoczęły się mszą św. w intencji ojczyzny, sprawowaną w kościele pw. św. Zygmunta w Siennie przez kan. ks. Andrzeja Cieszkowskiego i ks. Arkadiusza Piętowskiego o godz. 17.00. Za oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta Sienno oraz chór Szkoły Muzycznej I Stopnia w Siennie.

We mszy św. udział wzięli: Wójt Gminy Sienno – Mariusz Strąk, Przewodniczący Rady Gminy Sienno – Roman Markiewicz wraz z Radnymi Gminnymi, Sołtysi, Sekretarz Gminy Dorota Wojtas-Lorek, Skarbnik Gminy Jolanta Karolik, kierownicy jednostek organizacyjnych, licznie zebrane sztandary Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, PSP w Siennie, LO w Siennie, KŁ „Przepiórka”, harcerze na czele z drużynową Agnieszką Kozieł oraz jednostka strzelecka 4036 Strzelec w Siennie wraz z dowódcą Wojciechem Krycką oraz mieszkańcy.

Po uroczystej mszy, zebrani przemaszerowali na Rynek w Siennie, gdzie dokonano uroczystego podniesienia flagi na maszt, został odśpiewany i odegrany Hymn Polski, odczytano Apel Poległych. Odbyło się także zaprzysiężenie nowych członków jednostki „Strzelec” oraz awans obecnych członków 4036. jednostki strzeleckiej.

Następnie zostały złożone kwiaty pod pomnikiem przez delegacje:

1) Wójt Gminy Sienno Mariusz Strąk w asyście Radnych Romana Markiewicza i Cecylii Małaczek oraz Sekretarz Gminy Sienno Doroty Wojtas-Lorek,

2) Kierownik GOPS w Siennie Dorota Podsiadło wraz z kierownikiem ZUK w Siennie Andrzejem Lorkiem,

3) Dyrektor GOK w Siennie Anna Ziętala, Dyrektor GB w Siennie Wioletta Polak, Dyrektor SMS w Siennie Paweł Garbalski,

4) Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kochanówce z pracownikami,

5) Dyrektor PSP w Jaworze Soleckim Paweł Niedziela wraz z pracownikami,

6) Dyrektor ZSO w Siennie Czesław Sieczka wraz z Z-cą Dyrektora Ewą Kowalską,

7) Znicz z Ogniem Niepodległości złożyła drużynowa Agnieszka Kozieł wraz z harcerzami.

W okazjonalnym przemówieniu Wójt Mariusz Strąk, przypomniał znaczenie Niepodległej Polski, wolności oraz symboliki barw flagi narodowej, a także czym jest prawdziwy patriotyzm i duma z bycia Polakiem.

Wójt podziękował również mieszkańcom za oddanie głosu na to, by właśnie w Siennie stanął maszt.

Źródło: GOK w Siennie; UG w Siennie.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.