Nowe informacje ws. śmiertelnego wypadkuCzas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

8 stycznia 2023 r. ok. godz. 6:55, do SKKP w Lipsku wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Chotcza-Józefów.

Do działań ratowniczych zadysponowane zostały zastępy strażaków z JRG w Lipsku oraz OSP z Chotczy. Strażacy na miejscu zdarzenia ustalili, że na łuku drogi samochód osobowy wypadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Wskutek zderzenia, kobieta kierująca samochodem, niezabezpieczona w pasy, uderzyła głową w prawy słupek pojazdu.

Strażacy ochotnicy z Chotczy, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce, ewakuowali nieprzytomną kobietę z pojazdu, po czym przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Strażacy do momentu przybycia i przejęcia poszkodowanej przez ZRM, z uwagi na brak funkcji życiowych, przeprowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. Ostatecznie, Kierownik ZRM na podstawie własnego badania odstąpił od medycznych działań ratowniczych kobiety.

Śmiertelny wypadek

Działania zastępów straży pożarnych polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej, wydobyciu osoby z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (resuscytacja krążeniowo-oddechowa), rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, kierowaniu ruchem drogowym oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku.

Catering Zacisze


 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.