Na terenie gminy uruchomiono nową linię komunikacyjną
Podpisanie umowy z firmą świadczącą transport publiczny na terenie Gminy Rzeczniów.

30 grudnia 2022 r. Wójt Gminy Rzeczniów Karol Burek oraz Skarbnik Gminy Edyta Walczyk podpisali umowę z firmą świadczącą usługę transportu publicznego na terenie Gminy Rzeczniów – MB BUS Mirosław Buszkiewicz.

Od dnia 2 stycznia 2023 r. na terenie gminy Rzeczniów została uruchomiona linia komunikacyjna Rzeczniów – Grabowiec – Pawliczka – Rzeczniów, na której będą wykonywane przewozy autobusowe o charakterze użyteczności publicznej.

Utworzenie linii komunikacyjnej było możliwe dzięki uzyskanej dotacji Wojewody Mazowieckiego w ramach środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w wysokości 243.936,00 zł. Długość linii komunikacyjnej to odcinek 52 km.

Źródło: UG w Rzeczniowie.
1 Komentarz

  1. Busy kursują jedynie na tej trasie, więc mieszkańcy pozostałych wsi gminy Rzeczniów w niewielkim stopniu skorzystają z tych połączeń i będą nadal wykluczeni komunikacyjnie. Dziwi mnie, że dodatkowe kursy za tak duże pieniądze odbywają się na trasie od dwóch lat dobrze obsługiwanej przez PKS Lipsko i PKS Ostrowiec Św. Samych kursów z Lipska do Ostrowca Św. przez Pawliczkę, Rzeczniów i Grabowiec jest osiem, w godz.6.30-22.00, tyle samo z Ostrowca Św. do Lipska. Poza tym są trzy kursy autobusowe z Lipska do Grabowca i z powrotem.
    Brakuje natomiast nadal od wielu lat bezpośrednich połączeń komunikacyjnych z Iłżą i Radomiem, co jest dużym utrudnieniem dla wielu mieszkańców gminy Rzeczniów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.