„DOBRY START” – 300 dla ucznia!Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciepielowie informuje, że od 1 lipca 2020 roku ponownie można składać wnioski w ramach rządowego programu „Dobry start” i skorzystać z jednorazowego świadczenia w wysokości 300 zł na dziecko z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021.

Kto może otrzymać wsparcie?

Świadczenie „Dobry start” przysługuje matce, ojcu, opiekunowi prawnemu lub opiekunowi faktycznemu dziecka.

Świadczenie to należy się raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia. Przysługuje ono również w przypadku ukończenia przez dziecko 20. roku życia bądź 24. roku życia przez dziecko lub osobę uczącą się przed rozpoczęciem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko lub osoba ucząca się kończy odpowiednio 20 bądź 24 lata.

Wsparcie z programu należy się wyłącznie dzieciom uczącym się w szkole. Program nie obejmuje dzieci realizujących przygotowanie przedszkolne ani w przedszkolu, ani w tzw. „zerówce” prowadzonej w przedszkolu lub szkole. Program nie obejmuje również studentów.

Kiedy złożyć wniosek?

Od 1 lipca 2020 roku można złożyć wniosek wyłącznie drogą elektroniczną, za pomocą:

  • portalu empatia.mrpips.gov.pl,
  • PUE ZUS,
  • ePUAP,
  • bankowości elektronicznej.

Od 1 sierpnia 2020 roku można złożyć wniosek także drogą tradycyjną – w formie papierowej.

Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2020 roku.

Gdzie złożyć wniosek?

Od 1 sierpnia 2020 r. wnioski o przyznanie świadczenia „Dobry start” przyjmowane będę również w formie tradycyjnej (papierowej) przesyłane za pośrednictwem poczty lub składane osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ciepielowie,  w godzinach pracy Ośrodka: Poniedziałek– Piątek od 7:15 do 15:15. Tel. 048 378-80-44.

Źródło: Urząd Gminy w Ciepielowe.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.