Mieszkańcy Gminy Solec nad Wisłą prowadzili nielegalny połów ryb na Wiśle!

Czas czytania: 2 min.

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Gminy Solec nad Wisłą, którzy przedwczoraj zostali zatrzymani na gorącym uczynku. 33-latek oraz jego 48–letni kompan łowili ryby w Wiśle przy użyciu 50–metrowej sieci. W trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania 33-latka funkcjonariusze odnaleźli jeszcze 8 takich sieci.

Funkcjonariusze od dłuższego czasu podejrzewali, że na rzece Wisła na wysokości Kępy Gosteckiej działają kłusownicy. Wczoraj kryminalni otrzymali informacje o tym, że pracownicy Straży Ochrony Wód prowadząc obserwację brzegu Wisły zauważyli dwóch płynących łodzią mężczyzn, którzy przepłynęli na mazowiecką stronę Wisły po czym na widok strażników rzucili się do ucieczki licząc na to, że po drugiej stronie Wisły łatwiej będzie im uniknąć odpowiedzialności. Strażnicy o zajściu powiadomili opolskich kryminalnych oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej.

Policjanci na miejscu ustalili, że mężczyznami dokonującymi połowu byli dwaj mieszkańcy Gminy Solec nad Wisłą. W porzuconej na brzegu łodzi odnaleźli 50–metrową sieć i świeżo złowione ryby. Funkcjonariusze ruszyli w poszukiwania mężczyzn i wkrótce odnaleźli schowanego w leśnych krzakach 33-latka. Widząc, że kompan został ujęty, drugi z uciekinierów również postanowił oddać się w ręce policjantów. Wkrótce potwierdziły się przypuszczenia funkcjonariuszy, gdyż jak się okazało żaden z mężczyzn nie posiadał uprawnień do połowu ryb na Wiśle.  Mężczyźni zostali zatrzymani. Podczas przeszukania posesji 33–latka, funkcjonariusze odnaleźli dodatkowo 8 sieci służących do nielegalnego połowu ryb.

Kłusownikom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Catering Zacisze


 

 

Nasz sondaż. Zagłosuj

Tak z ciekawości pytanie :)
Czy wybralibyście twórcę i naczelnego MojeLipsko.info na swojego wójta/burmistrza?

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.