Powiślanka Lipsko protestuje przeciwko decyzji Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej!



Czas czytania: 2 min.
Listen to this article

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podjął kontrowersyjne decyzje, dotyczące wyłonienia dwóch drużyn w Campeon.pl Lidze Okręgowej, które wywalczą awans do IV ligi.

Powiślanka Lipsko protestuje przeciwko decyzji Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Oświadczenie poniżej (pisownia oryginalna).

Zarząd KS Powiślanka Lipsko składa oficjalny protest przeciwko dotychczasowym działaniom zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej w sprawie dokończenia rozgrywek w lidze okręgowej w sezonie 2019/2020.
Zaproponowane rozwiązania są dla nas nie do zaakceptowania, ponieważ nie mają nic wspólnego z duchem sportu. Po cztery drużyny z 4 lig oraz po cztery drużyny z lig okręgowych mają rozegrać między sobą bezpośrednie mecze o awans. Pytamy więc, dlaczego takie rozwiązanie tyczy się tylko tych dwóch lig, a nie zostały uwzględnione klasy „A” i „B”. Czy któryś z działaczy związku miał w tym swój interes, czy są na Mazowszu kluby bardziej lub mniej uprzywilejowane? Podjęta decyzja nasuwa takie i wiele innych trudnych pytań.
Nasz klub od samego początku deklarował chęć dokończenia rozgrywek lub całkowitego anulowania sezonu, co byłoby rozwiązaniami najbardziej sprawiedliwymi. Jeżeli związek dopuszcza możliwość rozegrania trzech kolejek, to czemu nie można ich rozegrać siedem, dzieląc tabelę na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. Sytuacja w radomskiej lidze okręgowej wygląda tak, że różnice punktowe między pierwszymi ośmioma drużynami są bardzo znikome, natomiast różnica między 8 a 9 drużyną w tabeli wynosi aż 7 punktów. Dopuszczenie do walki o awans tylko pierwsze cztery drużyny, krzywdzi drużyny z miejsc 5-8, które z powodzeniem mogłyby się włączyć do rywalizacji.
Na zakończenie zadajemy pytanie, dlaczego przed podjęciem tak ważnych decyzji, nikt nie konsultował tego z najbardziej zainteresowanymi czyli klubami, które poprzez różne opłaty, w znacznej części utrzymują Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Oświadczenie podpisali Piotr Rybiński – prezes klubu oraz Paweł Kozak – wiceprezes klubu.

Źródło: KS Powiślanka Lipsko.

Catering Zacisze


 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.