Kompletnie pijany kierowca z Lipska zatrzymany!Czas czytania: 2 min.

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy.

Mieszkaniec Iłży jadąc drogą nr 747 zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni powodując zagrożenie dla innych użytkowników ruchu. Po badaniu na zawartości alkoholu, okazało się że mężczyzna ma ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do zdarzenia doszło 3 grudnia br. po godzinie 20 na trasie nr 747. Jadąc tą drogą w kierunku miejscowości Pawliczka (gm. Rzeczniów), mieszkaniec Iłży zauważył jadący przed nim pojazd marki seat, którego kierujący miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Miał podejrzenie, że kierujący może być pijany.Kierujący wielokrotnie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, powodując zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Moment nieuwagi wykorzystał świadek i pod sklepem zatrzymał pojazd i odebrał pijanemu kierowcy kluczyki.

O fakcie powiadomił Policję, która szybko pojawiła się na miejscu. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Siennie sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało u 47-letniego mieszkańca Lipska ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.Prowadzenie samochodu w takim stanie jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat i zatrzymanie prawa jazdy na czas nie krótszy niż 3 lata.

Postawa 24-letniego mężczyzny i rozsądek jakim wykazał się w tym przypadku zasługuje na uznanie i podziękowanie. Nie wykluczone, że poprzez swoje zachowanie być może ochronił zdrowie, a może nawet i życie innej osobie lub osobom na drodze, dla których zatrzymany nietrzeźwy kierowca stanowił poważne zagrożenie.

Źródło: KPP w Lipsku.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.