Zatrzymanie trzech pijanych kierowcówzdjęcie ilustracyjne
Listen to this article
Czas czytania: < 1 minutę

Plaga pijanych kierowców w powiecie!

W miejscowości Lipsko patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 23-letniego mieszkańca gminy Rzeczniów, który przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym o 18 km/h, a ponadto znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Wynik badania 0,15 mg/l w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania.

Tuż przed południem w miejscowości Ciepielów funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego, którego styl jazdy wskazywał, że znajduje się pod wpływem alkoholu. 45- letni kierujący nie poddał się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w związku z tym została pobrana od niego krew do badania. Mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

O godzinie 22 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w kierunku miejscowości Solec nad Wisłą porusza się pojazd osobowy, którego styl jazdy wskazuje, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Dzięki czujności innych uczestników ruchu mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem osobowym 44-letnią mieszkankę naszego powiatu. Podczas kontroli, okazało się, że kobieta znajduje się w stanie nietrzeźwości, a alkomat wykazał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Kobiecie zatrzymano uprawnienie do kierowanie, a jej sprawą zajmie się sąd. Ponadto kierująca poniesie dodatkowe koszty związane z holowaniem swojego pojazdu.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.