Działkowcy z Kozienic, Lipska, Iłży, Szydłowca, Zwolenia i Pionek z pomocą Samorządu Mazowsza!Czas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Do działkowców z Kozienic, Lipska, Iłży, Szydłowca, Zwolenia i Pionek blisko 54 tys. zł na remonty ogrodzenia, montaż oświetlenia i zakup sprzętu do pielęgnacji zieleni.

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców (MIAD) to jeden z programów wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jego ideą jest budowa i modernizacja infrastruktury ogrodowej, a przez to poprawa jakości wypoczynku i rekreacji na działkach. Ponadto program ma zachęcać do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, a także ochrony środowiska i przyrody. To ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych. Wsparcie z budżetu Mazowsza otrzyma 78 rodzinnych ogródków działkowych. Decyzją radnych województwa mazowieckiego na ten cel przeznaczonych będzie ponad 665 tys. zł.

Ten program to nasza odpowiedź na sygnały płynące od działkowców. Te nieduże granty pomogą im zrealizować przedsięwzięcia, które podniosą nie tylko komfort odpoczywania, ale też bezpieczeństwo na działkach. Wśród inwestycji są np. wymiany bram, remonty chodników czy wymiana oświetlenia.

–  wymienia wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Działkowcy mogli liczyć nawet na 40 proc. dofinansowania do kosztów swojej inwestycji. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Wnioski do programu mogły składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego, maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD znajdujący się na terenie danej jednostki samorządu terytorialnego.

Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.