BRIEF – Program Tarczy dla Samorządów!Czas czytania: 2 min.

Gminy i Powiaty otrzymają dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji – to prawdziwa TARCZA DLA SAMORZĄDÓW warta w skali całego kraju nawet 6 miliardów złotych.

Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, a także inne działania podejmowane w naszych małych Ojczyznach.

Pieniądze będą przyznawane Gminom w formie przelewów na wniosek samorządów – bez zbędnej biurokracji. To bezprecedensowe wsparcia dla każdej Gminy i każdego Powiatu w Polsce. Wysokość przekazanych środków będzie zależeć od wartości planowanych przez Gminy i Powiaty inwestycji.

Samorządy (Gminy, Powiaty i miasta) mogą otrzymać dotacje od 0,5 mln zł do 93,5 mln – nigdy wcześniej państwo nie przedstawiło programu, który by tak szeroko wspierał działania małych Ojczyzn.

TARCZA DLA SAMORZĄDÓW to także program wsparcia dla polskich małych i średnich firm – realizatorów zadań inwestycyjnych samorządów. To kolejny zastrzyk środków, który pozwala nie tylko na utrzymanie miejsc pracy, ale także na podnoszenie zarobków pracowników.

Wiele Gmin i Powiatów ma problem z wkładem własnym do inwestycji, a środki z TARCZY DLA SAMORZĄDÓW pozwolą na uzyskanie niezbędnych gwarancji dla realizacji zadań inwestycyjnych. To nowe szkoły, żłobki, drogi, wodociągi i chodniki, ale to także zastrzyk dla tysiąca firm i setek tysięcy pracowników.

Ponad 2,6 mld złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych trafi do Gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości.

Z założenia Funduszu Inwestycji Samorządowych Pieniądze nie muszą być wykorzystane w 2020 roku i nie trzeba będzie ich zwracać.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lipsku.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.