Czas przedłużyć czas pracy urzędów w powiecie!Czas czytania: 2 min.

Podczas wielu rozmów przez ostatni rok, najczęściej przypadkiem, ujawniała się w rozmowach trudność z dostaniem się do urzędu. Urzędnicy szczęśliwi, bo pracują najczęściej od 7:30 do 15:30 i do domu. W międzyczasie potrafią “wyskoczyć” na zakupy czy nawet do fryzjera (sic!). Inaczej niż mieszkańcy.

Są w każdej gminie osoby, które pracują od późniejszych godzin lub mają dzień wolny w środku tygodnia i są w stanie załatwić sprawę w gminie, powiecie czy innych instytucjach.

Sprawdź POLECANE teksty MojeLipsko.info.

Niestety znaczna część mieszkańców nie może tego zrobić, musi brać wolne / urlop. Rzadko mają możliwość “wyskoczyć na kwadrans”.

Stąd nasz apel go wszystkich instytucji działających w powiecie. Zmieńcie godziny pracy na wzór instytucji z większych ośrodków, które działają na zasadzie: “Urząd dla mieszkańca”.

Przedłużenie pracy przez niektóre instytucje do godziny 16:00 jest tylko wybiegiem, który niewiele daje.

Poniżej treść petycji do wójta/burmistrza, którą można skopiować i wysłać mailem. Jednak niech już ten wpis będzie przyczynkiem do zmian.

Urząd dla mieszkańców, nie odwrotnie!

Urząd powinien być elastyczny i koncentrować się przede wszystkim na potrzebach mieszkańców, zgodnie z zasadą, iż urząd jest dla mieszkańca, a nie mieszkaniec dla urzędu. Godziny otwarcia powinny umożliwiać załatwianie spraw z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców pracujących do godzin późniejszych niż godzina 13.00 czy 14.00, jak również mieszkańców dojeżdżających do zakładów pracy.

 

Petycja do skopiowania.

Przedłużenie godzin pracy w urzędach i instytucjach publicznych niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla obywateli, jak i dla samych placówek.

Petycja w sprawie przedłużenia godzin pracy

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.