Bombowa BombkaCzas czytania: 2 min.
Listen to this article

Tekst: schronisko.ostrowiec.pl

Bombka, sunia urodzona w październiku 2021r. Bombka jest malutką, śliczną i cichą sunieczką.

Przyjechała do nas trochę zestresowana i zagubiona jakby nie wiedziała dlaczego się tutaj znalazła. Jak większość psów w tej sytuacji, Bombka również chowała się w swojej budzie i udawała że jej tam nie ma. Żadnej agresji u niej nie zaobserwowaliśmy, jednak gdy jakaś sytuacja ją zaskoczyła czy czegoś się przestraszyła to zaczęła głośno piszczeć. Pozwalała się jednak wziąć na ręce i widać było po niej że szuka kontaktu z człowiekiem, jednak strach w tym jej przeszkadza. Mamy nadzieję że sunieczka będzie z dnia na dzień nabierała pewności siebie.

Już na wybiegu podczas sesji zdjęciowej zaczęła zaczepiać opiekunów i prosić o głaskanie. Robiła to trochę nieśmiało, ale jednak. Natomiast na inne psiaki które chciały się z nią przywitać reagowała pokazując zęby, co mogło wynikać właśnie ze strachu.

Obecnie Bombka waży około 6 kilogramów i jest jednym z mniejszych psiaków zamieszkujących obecnie nasze schronisko. Sunieczka potrzebuje ciszy i spokoju, a głośne schronisko nie jest miejscem dla niej. Ona jest na to zbyt wrażliwa i krucha. Stopniowo będzie też trzeba ją nauczyć chodzenia na smyczy gdyż obecnie bardzo ją to przeraża i piszczy ze strachu. Nawet przy zabiegu obcinania pazurków sunia się bardzo bała mimo że to ją nic nie bolało.

Chcielibyśmy dla niej znaleźć dobry domek gdzie Bombka będzie mogła dojść do siebie i pozbyć się wszelkich lęków. Możliwe że z czasem jej nastawienie do innych psów też się zmieni gdyż nie raz obserwowaliśmy takie przemiany. Oczywiście taka mała i wrażliwa suńka nadaje się wyłącznie do mieszkania i nie zostanie wydana do budy. Zapraszamy serdecznie do adopcji słodkiej Bombki i uratowania ją przed nadchodzącą zimą.

Bombka jest odrobaczona, odpchlona, zaszczepiona, zaczipowana i wysterylizowana.

Informacje
Nr identyfikacyjny: 157/2023
Wielkość: Mały
Kontakt
Schronisko
E-mail: biuro@schronisko.ostrowiec.pl
Telefon: 41 260 02 66

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.