Atak nowego wariantu koronawirusaListen to this article
Czas czytania: < 1 minutę

Nowy wariant koronawirusa o nazwie Eris zaczął gwałtownie rozprzestrzeniać się na całym świecie. Eksperci ostrzegają, że jesienią fala zakażeń może dodatkowo przybrać na sile.

O zagrożeniu stwarzanym przez nowy wariant SARS-CoV-2 Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w raporcie z 3 sierpnia.

Według WHO nowy wariant został wykryty już w 45 krajach w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej. W okresie od połowy czerwca do połowy lipca liczba jego przypadków wzrosła globalnie niemal dwukrotnie. Eksperci zwracają uwagę na bardzo wysoką zaraźliwość nowego wariantu.

Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia przekazała, że wraz z pojawieniem się Eris na Wyspach liczba nowych zakażeń wzrosła tam o 200 tysięcy.

Według danych ZOE Health Study charakterystyczne objawy COVID-19, jak duszność, utrata węchu i gorączka, pojawiają się teraz rzadziej. Dominują inne, a wśród nich najczęstsze są: ból gardła, katar, zatkany nos, kichanie, suchy kaszel, ból głowy, chrypka, bóle mięśni oraz zaburzenia węchu.

Eksperci alecają noszenie maseczki w miejscach publicznych, zwłaszcza przez osoby starsze.

Zwą go ERIS.

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie dotyczącej zarobków!

Porównanie zarobków wójtów, burmistrzów i starosty
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.