Afery PiS – KNFdefault
Czas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Powiązani:

Marek Chrzanowski, Zdzisław Sokal, Grzegorz Kowalczyk

Opis:

Śledztwo dziennikarskie wykazało, że przewodniczący KNF Marek Chrzanowski spotkał się w cztery oczy z biznesmenem Leszkiem Czarneckim, który jest właścicielem m.in. Getin Noble Banku i Idea Banku.

Podczas tej rozmowy, jak podały media, szef KNF sugerował Leszkowi Czarneckiemu, by ten zatrudnił znajomego prawnika. Przyjęcie do pracy tej osoby miało według szefa KNF pomóc w rozwiązaniu kłopotów banków należących do Czarneckiego.

Jednocześnie miało sprawić, że inny członek KNF, nominat prezydenta Andrzeja Dudy, czyli Zdzisław Sokal, nie doprowadzi do przejęcia należącego do Czarneckiego, prywatnego Getin Noble Banku – za złotówkę przez (w domyśle) bank państwowy.

Czarnecki twierdzi, że przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski zaoferował mu przychylność w zamian za blisko 40 mln zł. Tyle pensji miał dostawać prawnik Grzegorz Kowalczyk, którego Czarneckiemu polecił Chrzanowski.

Źródło:

https://finanse.wp.pl/afera-knf-kto-gdzie-z-kim-i-dlaczego-wyjasniamy-krok-po-kroku-6317571721947265a

https://www.money.pl/wiadomosci/afera-knf.html

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
1 Komentarz

  1. czemu czarnecki tego nie zgłosił do prokuratury tylko wtedy kiedy wieli go za dupę jak jego bank zbankrutował teraz broni się przerzucając na kogoś winę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.