PiS sprzedaje CPK obcymCzas czytania: < 1 minutę

Pytanie 1 z Referendum 15 października: Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?

Co odpowiedzieliście? A może odmówiliście karty do głosowania?

Pond 90 % oddających głos zaznaczyło, że nie chce wyprzedaży majątku państwowego.

Wielka kampania przedreferendalna okazała się bublem. Milion ze spółek Skarbu Państwa poszły w błoto.

Marcin Horała z PiS właśnie poinformował o sprzedaży 49% udziałów w budowanych Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Jeszcze nie wybudowali a już sprzedali.

Czy to nie hipokryzja?

Inwestorami zostaną konsorcjum Vinci Airports i IFM Global Infrastructure Fund.

Vinci Airports (część Vinci Group) to wiodący prywatny operator lotnisk na świecie. Jak podał, firma zarządza w różnej formie ponad 70 lotniskami w 13 krajach i zatrudnia ok. 270 tys. pracowników. “Jest firmą o francuskim rodowodzie, acz aktualnie w strukturze właścicielskiej największą grupę stanowią udziałowcy instytucjonalni z USA” – wskazał minister.

Horała poinformował, że IFM Global Infrastructure Fund to zaś fundusz inwestycyjny z Australii zarządzający aktywami o wartości ok. 143 mld dol., z czego ok. 64 mld dol. to inwestycje kapitałowe w infrastrukturę; ma w swoim portfelu udziały w 17 lotniskach na świecie.

Spółka CPK jest obecnie w 100-proc. własnością Skarbu Państwa.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

6 Komentarzy

  1. Piszącemu ten tendencyjny wpis radził bym trochę poczytać o co chodzi ze sprzedażą akcji CPK. Poza tym referendum okazało się nieważne ze względu na kampanię aby nie brać w nim udziału prowadzoną przez ,,opozycję”. Zresztą komu ja to piszę przecież nie od dziś wiadomo że prowadzący tę stronę to PeOwska tuba propagandowa.

    • Nie mammyzwiązków z opozycja ani z “PeOwska tuba propagandowa”. Fakty się liczą. Sprzedali czy nie? Jaka kampania opozycji? Gdzie ją widziałeś? W TVP?

  2. Oj jesteście i to grubą ,,tubą”:-) o czym świadczą memiczne zdjęcia choćby Kaczyńskiego do waszych artykułów. Jakoś śmiesznych fotek drugiej strony nie widzę. Fakty są takie że nic nie jest sprzedane tylko pakiet mniejszościowy jest oddany żeby wasi idole nie uwalili projektu i to wszystko. Ale jadąc klasykiem ,,prawda już została ustalona i żadne fakty jej nie zmienią”. Czołem politruki…

  3. Zwolennicy Pisu oburzeni memami, no cóż z polityków w demokracji można żartować. Za poprzedniej władzy w tvp był kabaret. Pan Górski w humorystyczny sposób przedstawiał posiedzenie rządu. Na końcu zawsze prześmiewczo mówił,, a teraz chara tniemy w gałe,, Za czasów Pisu nie było kabaretu w tvp który w jaki kolwiek prześmiewczy sposób przedstawiał by władze.

  4. Poprzedni rozmówca pisze,, nic nie jest sprzedane tylko pakiet mniejszości owy,,
    Jeśli mam 100 % akcji a sprzedaje 20%
    Tzn ze mam 80% akcji więc jednak sprzedano.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.