Migranci Kaczyńskiego i Tuska. Afery PiSCzas czytania: 3 min.

Uciekają przed wojną, biedą i głodem. Dla PiS są politycznym złotem do straszenia Polaków, dla reszty Polski są ludźmi, takimi jak my. Wielu zapomina ilu Polaków wyemigrowało z Polski i czy inne kraje ich przyjmowały czy nie.

Pod kilkoma postami pojawiło się sporo kłamstw i niedopowiedzeń na temat migrantów. Widać, że propaganda TVP i ultraprawicowych czy wręcz nacjonalistycznych portali i gazet wyrżnęła w mózgach społeczności olbrzymie bruzdy.

Czy da się je zaleczyć?

O co chodzi z paktem migracyjnym UE? I dlaczego Tusk się w końcu zgodził? Czy jest tak jak PiS mówi – Merkel mu nakazała?

Otóż nie! Nie Merkel, tylko UE. Nie nakazała, tylko państwa UE solidarnie konsultowały między sobą i uzgadniały jak pomóc Włochom, Hiszpanii, Turcji czy Grecji, które są w podobnym położeniu jak my z uciekinierami z Ukrainy.

Co uzgodniły Państwa UE? Że każde państwo w ramach solidarności przyjmie w zależności od swojej wielkości określoną liczbę migrantów albo zapłaci Państwu, które go przyjmie zamiast niego. Dla Polski to 2 000 osób rocznie. Dwa tysiące. Kwota oczywiście może się zwiększyć w zależności od liczby migrantów jednak została ona ustalona na podstawie aktualnych ruchów ludzi i wielkości państw.

Zanim tymczasowe porozumienie stanie się prawem, musi zostać formalnie przyjęte przez Parlament i Radę

Polska może też nie przyjmować ani nie płacić! Musi się kwalifikować do zwolnienia lub zniżki w ramach obowiązkowej solidarności wynikającej z przyjmowania osób z Ukrainy i sytuacji na granicy z Białorusią. 

Czy dwa tysiące to dużo? 

Tyle mieszkańców liczy gmina Chotcza! Czy to rocznie dużo? To są właśnie migranci Tuska, którymi bezduszny PiS straszył kilka lat. To są te osoby, mężczyźni, kobiety i dzieci, które zmarły w trakcie wędrówki z głodu lub choroby, to są osoby, które utonęły w morzu. To są również Ci, którzy umarli z głodu, chorób i zimna w białoruskich i polskich lasach.

A jak wyglądają migranci Kaczyńskiego? Pisaliśmy o politycznym złocie. Tak – wykorzystywali je tylko w tym celu. Bo kiedy migrant przyszedł z dolarami to był niezwykle miło widziany i dostawał wizę od ręki!

Wykres przedstawiający liczbę obywateli państw trzecich, co do których stwierdzono fakt nielegalnego przebywania w Polsce (przygotowany na podstawie danych GUS przez pravda.org.pl)

Rząd PiS przyjął więcej migrantów niż Francja i Niemcy łącznie

2022 zezwoleń na pracę w Polsce wydanych w państwach muzułmańskich miało być, wedle informacji z interwencji poselskich aż 135 tysięcy.

Polskie śledztwo w sprawie afery wizowej jest częścią europejskiego, które ma za zadania prześwietlić działalność indyjskiej spółki VFS Global, pośrednika w zdobywaniu wiz. Trzeba im zapłacić od 500 do 800 euro za wizę. Z kolei “Rzeczpospolita” poinformowała, że cudzoziemcy płacili nawet 5 tys. dolarów za polską wizę (firmy pośredników blokowały miejsca w kolejce).  Wizy były dostępne na straganach!

Znaczna cześć z tych osób nie była w Polsce, nawet nie była w Europie. Na podstawie wizy dostawali się do Meksyku (wiza Schengen), by móc nielegalnie dostać się do USA.

Pod Płockiem PiS buduje 13 tysięczne miasteczko dla imigrantów z państw islamskich (Indii, Malezji, Pakistanu, Turcji i Turkmenistanu), którzy mają rozbudowywać rafinerię Orlenu.

Miasteczko położone jest na terenie o powierzchni 7,8 ha. Znajduje się w nim 2,5 tys. kontenerów o łącznej powierzchni 37 tys. mkw. W kompleksie będą pomieszczenia dla ochrony, policji, administracji, pralnie i cztery stołówki na dwa tysiące osób z zapleczem kuchennym. W skład budynków technicznych wchodzi autonomiczna hydrofornia, przepompownia ścieków i zespół agregatów. W 14 budynkach mieszkalnych zamieszka 6 tys. 

Dla Orlenu pracownicy z Polski czy Europy byli za drodzy…

To w jakim celu bylo referendum?

Więcej o aferze wizowej:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Afera-wizowa-350-tys-nieprawidlowo-wydanych-przez-MSZ-wiz-8610385.html

https://www.money.pl/gospodarka/drugie-dno-afery-wizowej-10-tys-euro-za-dokumenty-dla-osob-z-bliskiego-wschodu-6943829449251584a.html

https://tvn24.pl/polska/afera-wizowa-o-co-chodzi-wizy-za-lapowki-dymisja-piotra-wawrzyka-sledztwo-prokuratury-i-cba-co-wiemy-7343190

https://expresskaszubski.pl/pl/680_o-tym-sie-mowi/47244_gigantyczna-afera-w-rzadzie-pis-chodzi-o-wizy-za-lapowki.html

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

6 Komentarzy

 1. tusk zgodził się przyjąć nielegalnych migrantów i nawet jak ich w tym roku nie przyślą to nie masz pewności ze ich nie przyślą za rok. Jak byś ich poznał gdzie 80 to faceci którzy wcale się do pracy nie palą tylko chcą za darmo kasę dostawać. Większość z nich w markowych ciuchach. I nie porównuj tych co przyjechali do Płocka bo oni przyjechali legalnie mając wizę pracowniczą kontrakt się skończy i wyjadą.
  Starałeś się kiedyś o wizę chyba nie bo jak byś się starał to byś wiedział że aby otrzymać wizę pracowniczą musisz być osobiście z paszportem inną wizą jest wiza turystyczna za nią tylko płacisz. Według ciebie to wizę kupuje się na bazarze

  (usunięto kłamstwa – redakcja)
  Solidarność to nie jest przymus jak chcą tego niemcy a tusk się na to zgodził ( i tu oszukał swoich wyborców bo wyborach był przeciwny nielegalnej migracji). wszyscy co popierają przymusową relokację nielegalną migrację łamie prawa człowieka (nie usuwamy więcej ale to jest niezwykle żenujące jakie ubytki w mózgach ludzi uczynił PiS – redakcja)

  • I pisze to ktoś, kto z Polski wyemigrował…
   Jak się żyje na socjalu?
   Zaiste, milczenie złotem czasem jest…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.