Zobaczcie jak piękny jest Solec nad Wisłąsolec.pl
Czas czytania: 3 min.
Listen to this article

Mimo wycięcia sporej ilości drzew rynek w Solcu nad Wisłą coraz bardziej cieszy oko. Urząd właśnie zamieścił na swojej stronie dużo zdjęć.

Cieszymy się, że w ten sposób reaguje na głosy mieszkańców przekazane za naszym pośrednictwem – pisaliśmy o wycince na rynku.

Czy wszystkim się nowy rynek podoba? Większości na pewno. Tym, którzy wolą aby zagospodarowywać teren bez wycinania drzew (nie, nie wszystkie były uschnięte i połamane jak pisze miasto) – raczej nie.

Faktem jest, że za poprzednich kadencji władz, poza przycinaniem “na rympał” o zieleń nie dbano jak należy.

Przy okazji na końcówkę lata zapraszamy na krótki spacer po Solcu – w promieniach jesiennego słońca i w żółtych płomieniach liści. Z rynku proponujemy udać się na teren kościoła (brama otwarta!) – dla samego kościoła ale i dla najlepszej w powiecie panoramy. Jest zwyczajnie urokliwie.

Trasą koło zabytkowej plebani i MGOK (dom z podcieniami) i parku można zejść schodami i zobaczyć ruiny zamku. Do centrum wrócimy najładniejszą ulicą – Zamkową. Przy Urzędzie Gminy typowy PRL-owski obiekt – dom handlowy. Kiedyś na parterze istniała tu poczta.
Po drugiej stronie rynku stary “dworzec PKS”. Nawet kasy były. Tętniło życie.  Drugi budynek za dworcem to były posterunek policji a za nim klasztor i kompleks Zespołu Szkół.  150 metrów za szkołą zabytkowy cmentarz z drewniano-murowanym kościółkiem.

Co pisze miasto?

Nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów, które systematycznie pojawiają się w nowych miejscach cieszą oko mieszkańców oraz coraz większej liczby gości odwiedzających Solec nad Wisłą. Stare uschnięte głogi i połamane świerki i żywopłoty zastąpione zostały nowymi, różnorodnymi, kolorowymi i pięknie wyglądającymi roślinami.

W centralnej części Solca nad Wisłą pojawiły się  nowe elementy małej architektury miejskiej m.in altana, pergole, ławki, które doskonale komponują się z nowymi nasadzeniami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dramat na rynku – wycinka

 

 

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.