Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w LipskuCzas czytania: 2 min.
Listen to this article

5 stycznia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Lipsku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zakończenia służby w Policji przez insp. Wojciecha Brandta, który po 28-latach służby rozstał się z policyjnym mundurem. Obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Lipsku powierzono mł. insp. Witoldowi Krawczykowi.

W czwartek, w siedzibie lipskiej komendy Policji odbyła się wyjątkowa uroczystość. Nastąpiła zmiana na stanowisku komendanta tej jednostki. Inspektor Wojciech Brandt po 7 latach kierowania komendą w Lipsku oraz po 28 latach służby w policyjnym mundurze, odszedł na emeryturę. Kierowanie jednostką powierzono młodszemu inspektorowi Witoldowi Krawczykowi, dotychczasowemu Naczelnikowi Wydziału Prewencji Komedy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Ceremonia, w której uczestniczyli policjanci i pracownicy lipskiej komendy, a także zaproszeni goście, rozpoczęła się od meldunku złożonego Komendantowi Wojewódzkiemu Policji zs. w Radomiu nadinspektorowi Waldemarowi Wołowcowi. Następnie insp. Wojciech Brandt złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji o zakończeniu służby w Policji, a mł. insp. Witold Krawczyk złożył meldunek o objęciu obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Lipsku.

Po wystąpieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemara Wołowca głos zabrali zaproszeni goście. Jako pierwszy słowa podziękowania za lata współpracy skierował Starosta Lipski Sławomir Śmieciuch. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych: Wicestarosta Lipski Maria Węgrzecka, Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko Jacek Wielorański, Burmistrz Miasta i Gminy Solec nad Wisłą Marek Szymczyk, wójtowie gmin Ciepielów, Chotcza, Rzeczniów, Sienno. Głos zabrała także Prokurator Rejonowy Anna Czarnecka-Sieczek, natomiast Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarne w Lipsku starszy brygadier Tomasz Krzyczkowski wręczył inspektorowi Wojciechowi Brandtowi „Złoty Krzyż Związku Żołnierzy Wojska Polskiego”.

W uroczystości uczestniczył także Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP mł. insp. Dariusz Brzezicki oraz ksiądz kanonik Henryk Jagieło – kapelan lipskich policjantów.

Zdający obowiązki insp. Wojciech Brandt podziękował wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji:

Wasze zaangażowanie wpłynęło na dobre wyniki i ocenę mojej pracy. Proszę też, aby determinacji i wysokiej jakości pracy nigdy Wam nie zabrakło.

Serdecznie podziękował samorządowcom, przedstawicielom instytucji i organizacji oraz mieszkańcom powiatu lipskiego za wspaniałą współpracę.

Obejmujący stanowisko mł. insp. Witold Krawczyk podziękował za obdarzenie go zaufaniem i powierzenie mu misji kierowania lipską Policją.

Źródło: KPP w Lipsku; Starostwo Powiatowe w Lipsku.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.