Złote Gody, czyli Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego
28 grudnia 2022 roku w Urzędzie Gminy w Chotczy miała miejsce podniosła uroczystość. Pary z tereny gminy Chotcza, które w 1972 roku wstąpiły w związek małżeński, obchodziły jubileusze pożycia małżeńskiego.

Podczas uroczystości, zostały wręczone medale, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Chotcza w asyście Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, Przewodniczącego Rady Gminy oraz Sekretarza Gminy. Z kolei ksiądz proboszcz parafii w Tymienicy odmówił modlitwę oraz pobłogosławił pary, które obchodziły 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

  • Adolf i Kazimiera Magierek;
  • Edward i Grażyna Sochaj;
  • Jan i Jolanta Kraszkiewicz;
  • Zygmunt i Helena Gajek;
  • Zygmunt i Krystyna Janus.

Nie jest łatwo uzyskać taki medal, składają się na niego elementy zgodności pożycia małżeńskiego, ale także trudu włożonego w zapewnienie rodzinie bytu oraz wychowania dzieci.

Uroczystość przebiegała w podniosłym nastroju. Zaproszeni goście złożyli dostojnym jubilatom gratulacje oraz życzenia. Podczas aktu dekoracji, Parom wręczono legitymacje, kwiaty i specjalnie przygotowane na tę uroczystość grawertony. Niektórym obecnym na uroczystości zakręciła się łza wzruszenia. Nie ma w tym nic dziwnego przecież rocznica ślubu to podniosła i wzruszająca uroczystość. Wtedy wracają wspomnienia, ożywają chwile i obrazy razem spędzonego czasu. A każda chwila otoczona jest swoistym blaskiem.

Fotorelacja – TUTAJ.

Źródło: UG w Chotczy.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.