Za nami XIX edycja Rzeczniowskiego Rajdu Rowerowego „Ty i Ja. Rowery dwa”!Czas czytania: 3 min.

W sobotę 14 maja przed Urzędem Gminy zgromadziło się około 180 osób, aby uczestniczyć w XIX edycji Rzeczniowskiego Rajdu Rowerowego „Ty i Ja. Rowery dwa”.

 

Jest nam niezmiernie miło, że tak licznie przybywacie na organizowane przez nas rajdy.

Już od godziny 9:00 przed budynkiem Urzędu trwała rejestracja uczestników. Następnie przedstawiono kilka słów na temat planu rajdu oraz atrakcji, które zostały przygotowane dla wszystkich uczestników. Już podczas rejestracji trwał konkurs pt. „Nie zapomnij o mnie” zorganizowany przez Gminną i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Rzeczniowie. Dyrektor Biblioteki Krystyna Wójtowicz przedstawiła krótki opis konkursu i zachęciła wszystkich uczestników do wzięcia udziału. Następnie głos zabrał Kierownik Posterunku Policji w Siennie Artur Rożek, który przypomniał o zachowaniu bezpieczeństwa oraz o zasadach ruchu drogowego, jakich należy przestrzegać podczas rajdu.

Około godziny 9:30 Wójt Gminy Rzeczniów Karol Burek oficjalnie rozpoczął XIX Rzeczniowski Rajd Rowerowy oraz przywitał uczestników i partnerów rajdu: Zespół Szkół w Rzeczniowie na czele z Dyrektorem Zbigniewem Koryckim, Szkołę Podstawową w Grabowcu z Dyrektor Renatą Druzd, Gminną i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Rzeczniowie na czele z Dyrektor Krystyną Wójtowicz, Środowiskowy Dom Samopomocy w Podkońcach z Kierownik Agnieszką Chamerską, Stowarzyszenie STER, Tomasza Palucha, który służył pomocną dłonią przy poprawianiu stanu technicznego rowerów oraz firmę PROROWERY.pl z właścicielem Krystianem Linowskim, która towarzyszyła podczas przejazdu peletonu jako pomoc techniczna. Wójt przywitał również strażaków z OSP Rzeczniów, którzy zapewnili zabezpieczenie medyczne, jak i techniczne oraz wszystkich policjantów z Posterunku Policji w Siennie oraz z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku na czele z Kierownikiem Arturem Rożkiem oraz Dzielnicową Teresą Pastuszka, którzy zadbali o bezpieczeństwo przejazdu całej kolumny rowerzystów, nauczycieli, pracowników Urzędu Gminy, dzieci i młodzież szkolną oraz wszystkich pozostałych miłośników dwóch kółek.

 

 

Po wszystkich przemówieniach, cały peleton ruszył w kierunku Grabowca. Tam na placu szkolnym odbył się pierwszy postój, podczas którego przeprowadzono konkursy zorganizowane przez tamtejszą szkołę. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, których fundatorem był Wójt Gminy. Następnie cała kolumna ruszyła przez Aleksandrów i Kaniosy w kierunku Podkońc.

 

Tam zorganizowano kolejny krótki postój, a tuż po nim peleton przemieścił się przez Rzechów-Kolonię, Stary Rzechów oraz Rzeczniówek prosto na Wiatę na Zapłociu. Tam na wszystkich uczestników tradycyjnie czekał już poczęstunek. Kolejnym punktem było rozstrzygnięcie konkursu pt. „Nie zapomnij o mnie” i konkursu na ilustrację promującą XIX Rzeczniowski Rajd Rowerowy, która została umieszczona na plakacie. Wójt wręczył nagrody wraz z Paniami z biblioteki oraz z Dyrektorem ZS w Rzeczniowie. Na plakacie wykorzystano pracę Amelii Paluch – uczennicy Szkoły Podstawowej w Rzeczniowie.

Na zakończenie wydarzenia, Wójt Gminy Karol Burek złożył serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników, partnerów i osób, które przyczyniły się do organizacji oraz zabezpieczenia rajdu.

Już teraz zapraszamy Państwa na XX. Jubileuszowy Rzeczniowski Rajd Rowerowy „Ty i Ja. Rowery dwa”, który odbędzie się we wrześniu.

Źródło: Urząd Gminy w Rzeczniowie; Podkońce; OSP Rzeczniów.

Nasz sondaż. Zagłosuj

Burmistrz ma romans z urzędniczką. Czy w takiej sytuacji powinni pracować w jednym urzędzie?

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.