Z Solca nad Wisłą do Piotrawina – relacja z Pieszej Pielgrzymki Młodzieży Nadwiślańskiej
Po kilkuletniej przerwie powróciła Piesza Pielgrzymka Młodzieży Nadwiślańskiej: z Solca nad Wisłą do Piotrawina.

 

Po błogosławieństwie proboszcza Parafii Wniebowzięcia NMP w Solcu nad Wisłą, ks. kan. Krzysztofa Maja, wierni, w liczbie ponad 100 osób wyruszyli spod klasztoru św. Stanisława w Solcu nad Wisłą. W pielgrzymce wzięli udział młodzi z dekanatu lipskiego: PSP w Solcu nad Wisła, PSP w Pawłowicach i NSPzOP w Przedmieściu Daszlym, którzy wędrowali pod opieką swoich nauczycieli i katechetów. Wspólnie z pielgrzymami przemierzyli urokliwy szlak wzdłuż Krępianki i Wisły: ks. Szymon Mucha, kustosz sanktuarium MB Różańcowej w Wysokim Kole, ks. Mariusz Krycia, proboszcz parafii Pawłowice, oraz ks. Krystian Korba, wikariusz parafii Solec nad Wisłą.

 

Przez całą trasę towarzyszyli im diakoni i alumni z WSD w Radomiu, wspomagając zarówno od strony organizacyjnej, jak i duchowej – śpiewem i modlitwą. Podczas przemarszu, podzielili się świadectwem swojego powołania i opowiedzieli o seminarium.

Po dwugodzinnym marszu przy dźwiękach gitar, śpiewie piosenek oraz wspólnej modlitwie pątnicy dotarli do miejsca kultu św. Stanisława, biskupa i męczennika. Tutaj, ks. Krzysztof Lichota, wikariusz parafii Piotrawin, przybliżył zgromadzonym historię związaną ze św. Stanisławem ze Szczepanowa i królem Bolesławem Śmiałym.

Kulminacyjnym punktem była Msza Święta, której przewodniczył ks. kan. Szymon Mucha. To on 22 lata temu, wówczas jako wikariusz parafii Lipsko, zapoczątkował tę pielgrzymkę.

Jednym z owoców pierwszych pielgrzymek było ręcznie przepisane przez młodzież Pismo Święte. Odśpiewana z niego Ewangelia przez diakona oraz udzielone Nim błogosławieństwo nadało niezwykłej powagi oraz docenienia pracy młodych ludzi.

Słodki poczęstunek sprzyjał integracji młodych.

Zmienna aura pogodowa w drodze powrotnej, deszcz i słonce, nie zniechęciła młodych do wspólnej modlitwy i śpiewów.

– czytamy na stronie Gość Niedzielny.

Fotorelacja

Źródło: Gość Niedzielny; Parafia Wniebowzięcia NMP w Solcu nad Wisłą.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*