Wzmożone działania Policjantów!Czas czytania: 2 min.

Od środy (02.06) do niedzieli (06.06) na drogach województwa mazowieckiego o bezpieczeństwo podróżnych będzie dbała większa liczba policjantów ruchu drogowego.

Doświadczenia lat minionych wskazują, że w takich okresach (Boże Ciało) znacznie nasila się ruch turystyczno-wypoczynkowy, a tym samym automatycznie zwiększa się ryzyko wzrostu liczby wypadków. Priorytetem dla policjantów jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami Mazowsza.

Policjanci biorący udział w działaniach będą pełnić służbę w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych z wideorejestratorami oraz na motocyklach nieprzerwanie do niedzieli 6 czerwca. Zwrócą szczególną uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, sprawdzą stan trzeźwości kierujących, skontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwrócą uwagę także na pieszych, rowerzystów. Sprawdzą stan techniczny pojazdów ich obowiązkowe wyposażenie i prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku czy bagaży.

W sposób szczególny policjanci będą przyglądać się m.in. jak zostały przyswojone nowe przepisy ruchu drogowego, które weszły w życie 20 maja i 1 czerwca. W szczególności te, które nadają pierwszeństwo pieszemu wchodzącemu i będącemu na przejściu, ale również czy piesi stosują się do zakazu korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego, podczas przechodzenia przez jezdnię. Sezon motocyklowy w pełni, więc policjanci będą także czujnym okiem przyglądać się temu, jak kierujący samochodami i motocyklami wywiązują się ze swoich obowiązków na drodze.

Mundurowi będą także pojawiać się w miejscu, gdzie może przebywać więcej ludzi, jak obiekty kultu religijnego, plenerowe imprezy, okolice dworców kolejowych i autobusowych oraz w obrębie ogólnie dostępnych miejsc atrakcyjnych turystycznie, w tym przeznaczonych do wypoczynku i rekreacji. Pod szczególnym nadzorem policjantów znajdą się także dzikie kąpieliska.

Źródło: KPP w Lipsku.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

MojeLipsko.info niebawem zacznie korzystać z możliwości płatnych artykułów. Jaka kwotę miesięcznie jesteś w stanie przeznaczyć na pełen dostep do portalu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.