Sienno: wpadło trzech poszukiwanychzdjęcie ilustracyjne - KPP Ostrowiec Świętokrzyski
Czas czytania: 2 min.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Jak ustalili stróże prawa 34 i 38-latek oraz ich 40-letni kolega ukrywali się w jednym z domów na terenie gminy Sienno. Do ich zatrzymania doszło wczoraj po południu. Poszukiwani mężczyźni widząc, że nie mają szans na ucieczkę, nie stawiali oporu przy zatrzymaniu. Dzisiaj cała trójka trafi do zakładu penitencjarnego, gdzie odbędzie zasądzone kary.

Funkcjonariusze  realizując swoje zadania często sprawdzają po kilka adresów dziennie, również na terenie innych powiatów i województw. Wszystko po to, aby ostatecznie dotrzeć do osób, które są w ich zainteresowaniu. Wczoraj właśnie miała miejsce taka sytuacja. Ostrowieccy kryminalni na podstawie zebranych materiałów ustalili miejsce pobytu trzech mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary więzienia. Kilka minut przed godziną 17 funkcjonariusze zapukali do jednego z domów w gminie Sienno. Jak się okazało znajdowali się tam trzej mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego w wieku od 34 do 40  lat.

Najmłodszy z mężczyzn poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dłużnik alimentacyjny w więziennej celi spędzi rok.

Z kolei 38-latek poszukiwany był również na podstawie zarządzenia wydanego przez miejscowy sąd oraz zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Hrubieszowie. Jak ustalili stróże prawa łącznie w odosobnieniu za popełnione oszustwa spędzi on półtora roku.

Najstarszy z zatrzymanych poszukiwanych za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego musi odpokutować karę 135 dni pozbawienia wolności. 40-latek poszukiwany był na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dzisiaj cała trójka trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzone kary.

Źródło

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.