Wsparcie lipskiego szpitala w walce z koronawirusem!Czas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

10 czerwca w Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu odbyło spotkanie z udziałem m.in. Rafała Rajkowskiego, wicemarszałka województwa mazowieckiego oraz Mariusza Frankowskiego, dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

 

Podsumowano działania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Mazowsze ma do wydania aż 8,82 mld zł, z czego 150 mln przeznaczono na walkę z koronawirusem dla placówek medycznych z regionu.

Obecnie samorząd Mazowsza realizuje 14 projektów własnych. Największy z nich to „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”, wartość dofinansowania 140 mln zł, w tym 124,9 mln to środki unijne.

Byliśmy pierwszym polskim regionem, który skorzystał z unijnej pomocy na przeciwdziałanie Covid-19. Dzięki temu projektowi szybko i sprawnie doposażyliśmy mazowieckie szpitale w niezbędne w walce z koronawirusem środki ochrony osobistej i sprzęt medyczny.

– podsumowuje wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Sprzęt specjalistyczny trafił także do szpitali powiatowych. Placówka w Lipsku otrzymała pięć kardiomonitorów, tomograf, 50 termometrów bezdotykowych i dwa ciśnieniomierze.

Źródło: Cozadzień.pl

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.