Wpadł. Miał zakaz. Będzie siedział?KPP Lipsko
Czas czytania: < 1 minutę

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego lipskiej Policji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 74 km/h w obszarze zabudowanym. 

W czwartek (25.01) funkcjonariusze lipskiej drogówki podczas służby z wykorzystaniem radarowego miernika prędkości w miejscowości Sienno, zatrzymali do kontroli 26-letniego kierującego samochodem marki audi, który jechał z prędkością 124 km/h w obszarze, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h.

Ponadto sprawdzenie kierowcy w policyjnej bazie wykazało, że mężczyzna posiadał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Radomiu zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący na okres 3 lat.

Teraz 26-letni mieszkaniec powiatu lipskiego odpowie za popełnione wykroczenie oraz przestępstwo przed Sądem.

Kierującemu przypisano także 15 punktów karnych.

Co grozi za złamanie prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów?Od 1 czerwca 2017 roku, weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, właśnie w zakresie złamania prawomocnego zakazu sądowego. W myśl tych przepisów kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.

Warto też wiedzieć, że w takim przypadku Sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.