Wójt z niespodzianką dla uczniów na zakończenie roku szkolnego
Koniec szkoły, to początek wakacji dla 563 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z Bąkowej i Ciepielowa. Szkołę pożegnało 82 absolwentów ósmych klas.

 

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, najlepsi uczniowie oprócz świadectw otrzymali 239 nagród książkowych. Dodatkowo, absolwenci ósmych klas tradycyjnie otrzymali prezent w postaci plecaka, koszulki, kubeczka z logo gminy i hymn Polski z dedykacją. Całość nagród, w związku z brakiem w gminie Ciepielów wpłat na Radę Rodziców, tradycyjnie sfinansował samorząd gminy.

 

Na zakończenie roku szkolnego, dla siódmych i ósmych klas dodatkowa niespodzianka.

Od przyszłego roku szkolnego, Gmina Ciepielów wprowadza trzeci wyjazd na zielone szkoły. Tak jak w tym roku, piąte klasy wyjadą nad morze, szóste w góry z wycieczką na Słowację i są to bezpłatne pięciodniowe wyjazdy dla wszystkich uczniów, którzy uczą się w szkołach na terenie gminy Ciepielów.

Dodatkowo, dla 45 najlepszych uczniów klas 7 i 8 zorganizowany będzie bezpłatny pięciodniowy wyjazd na zieloną szkołę na Warmię i Mazury z wycieczką do Wilna i zamku w Trokach na Litwie. Pojadą najlepsi uczniowie wg średniej ocen z pierwszego półrocza roku szkolnego 2022/2023 z wzorowym zachowaniem.

W zielonej szkole uczniowie klas 7 i 8 mogą wziąć udział tylko raz, w 7 lub w 8 klasie. To nagroda za najlepsze oceny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: Artur Szewczyk.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*