Wojna o starostwo i stołki – ujawniamy kulisyCzas czytania: 5 min.

 

Wojna o stołki trwa. Rozgrywa się wręcz na oczach ludzi.

Kto tym razem będzie dzierżył stery powiatu? Niby wszystko ustalone, jednak wiele się może zmienić. Interweniowała nawet Warszawa!

Ale po kolei.

Ale tak naprawdę chodzi o coś innego.

Dziesiątki, jak nie setki, stanowisk w instytucjach podległych i w samym starostwie. Nowy układ już nawet pozwalniał (w domyśle) i obsadził (w domyśle) nowe stanowiska.
W samym starostwie jest kilka wydziałów i referatów. Ludzie już wiedzą, że stracą pracę. Nie dlatego, że się nie nadają ale dlatego,  że nowa ekipa ma przecież swoje rodziny, znajomych. Pensje w starostwie małe nie są!

Dodatkowo dochodzą jednostki podległe. Są takie, na które starostwo wpływu nie ma ale i takie gdzie przed ogłoszeniem konkursu (jeśli jest) juz wiadomo, kto go wygra.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

10 Komentarzy

  1. A czy Pani Niedziela będąc zatrudniona na stanowisku sekretarza gminy nie łamie przypadkiem przepisów. w artykule jest mowa, że może opuścić szeregi PiS. Zgodnie z przepisami prawa, sekretarz gminy nie ma prawa tworzenia partii politycznych ani przynależności do nich.

    • Należy się poprawka, startowała z listy PiS, nie wiemy czy należy do PiS. Ale automatycznie piszemy o niej jako o PiS.

  2. Niektóre osoby to prawdziwe […]. Naprawdę. Przerażona jestem tym co się dzieje. Przeciez straszenie nadaje się do prokuratury.

    • Jestem również za tym. Takie osoby nie powinny czekać i od razu podać do prokuratury. Co za metody!!?? Gdzie my żyjemy

  3. Jeśli są szantaże i straszenia to zakrawa o czasy sprzed kilkudziesięciu lat. Wielu z nas wie jak było w komunie. Mam nadzieję,że nie jesteśmy w tych czasach

  4. Pogotowie….. może raczej ich szefowa tzw oddziałowa, która jest jak wąż. Wije się do każdego kto coś znaczy. Ta Lipska ustawka niech się wreszcie skończy. Pan Smieciuch obstawił wszystkie stanowiska jakie mógł. Wraz z tą […] ze szpitala. Od […], który jak dla mnie nie powinien jeździć karetka z powodu widocznej wady wzroku po szychy na stołkach. Dr szpitala ale cóż jaki gospodarz takie podwórko. Dla mnie to jest chore i razi w oczy. Układy o których jest głośno. Ci co w to wchodzą powinni się wstydzić a co do pogotowia to zmieńcie szefową i wszystko będzie dobrze.

  5. A teraz odpowiedzcie sobie sami z własnym sumieniem czy będąc na takim stanowisku nie pomoglibyscie siostrzenicy, bratankowi czy dziecku kolegi? Wiadomo ze tak. Tak było jest i będzie bez względu kto zostanie wybrany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.