Włamywacze zatrzymaniPixabay
Czas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Policjanci z Lipska przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem mężczyźnie i kobiecie, którzy włamywali się do myjni samochodowych. Kiedy 36-latek okradał myjnie, jego 34-letnia partnerka czekała na niego w samochodzie. 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z komendy w Lipsku w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali parę, która na przestrzeni ostatnich 5 miesięcy okradała myjnie samochodowe. Zatrzymani na swoim koncie mają również kradzież z włamaniem do sklepu spożywczego, skąd skradli papierosy oraz alkohol.

Podczas zatrzymania u 36-letniego mężczyzny i 34-letniej kobiety ujawniono także amfetaminę. Funkcjonariusze u zatrzymanych zabezpieczyli duże ilości 2- i pięciozłotowych monet.

Obojgu przedstawiono 10 zarzutów. 9 dotyczyło kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem oraz zarzut posiadania narkotyków.

Prokurator wobec kobiety zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Natomiast sąd na wniosek śledczych i prokuratora zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Dodatkowo czynów tych dopuścił się on w warunkach recydywy. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło:

KPP Lipsko

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.