Wizyta Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego w gm. Rzeczniów




20.01.2023 r. gm. Rzeczniów odwiedził Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Wizyta Rafała Rajkowskiego była świetną okazją do podsumowania inwestycji, które zostały wykonane na teranie gm. Rzeczniów przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wójt Gminy Karol Burek wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Zygmuntem Wicikiem, Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Wiolettą Żurek, Sekretarz Gminy Justyną Niedzielą-Gawlik oraz Skarbnik Edytą Walczyk dokonali wizytacji w Szkole Podstawowej w Grabowcu, Zespole Szkół w Rzeczniowie, Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Rzeczniowie oraz w strażnicy OSP Rzeczniów.

W ubiegłym roku dzięki współpracy samorządów zakupiono wyposażenie niezbędne do utrzymania umundurowania bojowego w OSP Rzeczniów. Podczas wizyty Marszałka, dokonano oficjalnego przekazania zakupionego sprzętu, w którym uczestniczyli: Prezes OSP Rzeczniów druh Karol Dukielski, Komendant Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rzeczniowie druh Sylwester Pastuszka, Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rzeczniowie druh Andrzej Świętoń, druhny i druhowie z OSP Rzeczniów, ks. Proboszcz Sylwester Chodyra, radni i sołtysi.

Wójt złożył serdeczne podziękowanie za współpracę i okazane wsparcie przy realizacji tak wielu projektów na rzecz lokalnej społeczności. Prezes jednostki również podziękował Marszałkowi i wyraził nadzieję na dalszą współpracę.

Rafał Rajkowski w swojej wypowiedzi wyraził zadowolenie z dotychczasowej owocnej współpracy z Samorządem Gminy Rzeczniów, a także przedstawił plany na przyszłość.

Niezwykle miło jest oglądać efekty owocnej współpracy pomiędzy samorządami.

Źródło: UG w Rzeczniowie.




Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.