Wielkie SHOW powraca do Radomia!Czas czytania: < 1 minutę

Po kilkuletniej przerwie w Radomiu odbędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show.

 

Ruszamy z kopyta, tak aby w przyszłym roku na radomskim niebie, abyśmy mogli podziwiać nie tylko najnowocześniejsze statki powietrzne, ale również te pokazy zespołów, które zapierają dech w piersiach.

– poinformował na antenie TVP3 Warszawa Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

Fani lotnictwa będą mogli zobaczyć nie tylko to, co w powietrzu, ale również statyczną wystawę lotniczą na ziemi.

W. Skurkiewicz zapowiedział również, że przyszłoroczne pokazy będą miały bogatszy program niż ostatnie edycje imprezy, gdzie prezentowały się przede wszystkim polskie maszyny. W przyszłym roku na Air Show w Radomiu być może pojawią się samoloty sił powietrznych krajów, które obecnie goszczą w Polsce, między innymi amerykańskich, brytyjskich i kanadyjskich.

 

Radom Air Show to cykliczna impreza organizowana co dwa lata na lotnisku Sadków w Radomiu. Pokazy mają odbyć się w ostatni weekend sierpnia 2023 r. Ostatni odbył się w 2018 r.

Pierwszy Air Show zorganizowano w 1991 r. w Poznaniu. Do tej pory swoje umiejętności w pokazach prezentowały m.in. grupy z Danii, Włoch, Łotwy, Chorwacji, Jordanii, Finlandii czy Francji. Air Show to jedno z największych wydarzeń lotniczych w Europie Ostatnią edycję imprezy w 2018 r. oglądało 200 tysięcy osób.

Źródło: Co za dzień; Echo Dnia; Radomskie.info.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.