Wiceminister z Lipska powiedział sakramentalne „tak”
Fot. Anna Schmidt

Wiceminister rozwoju i technologii Olga Semenik i wiceminister finansów Piotr Patkowski wzięli ślub.

Piotr Patkowski i Olga Semeniuk poznali się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Patkowski był wówczas doradcą w gabinecie politycznym premiera, a później pracował w Centrum Analiz Strategicznych w KPRM. Z kolei Semeniuk była jedną z najbliższych współpracowniczek Michała Dworczyka.

Lipski Harry Potter oświadczył się wiceminister!

Wiceministrowie pobrali się 26 listopada podczas prywatnej ceremonii w kościele św. Wojciecha na warszawskiej Woli. Natomiast wesele zorganizowano w pięciogwiazdkowym hotelu na warszawskiej starówce.

Uroczystość odbyła się przy udziale wielu znamienitych gości. Obecni byli m.in. Jerzy Kwieciński, Piotr Gliński, Jadwiga Emilewicz, Adam Lipiński czy Janusz Cieszyński oraz Anna Schmidt.

Piotr Patkowski ma 31 lat, pochodzi z Lipska. Jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego im. płk Dionizego Czachowskiego w Radomiu. Ukończył prawo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował w Biurze Prawnym Ministerstwa Energii i w gabinecie politycznym wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego. Następnie był doradcą premiera Mateusza Morawieckiego. 16 kwietnia 2020 został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów i Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych.

Olga Semeniuk ma 34 lata, pochodzi z Warszawy. W 2018 roku była radną Warszawy, od 2020 wiceminister w resortach do spraw rozwoju, od 2021 Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw. 22 października tego samego roku wybrano przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej. 26 października 2021 awansowana przez premiera Mateusza Morawieckiego na sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Źródło: PAP; Wprost; Super Express.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.