Warszawa pozyskała grabowiecki „Korkobus”!
9 maja 2022 roku Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie pozyskała unikalny, ręcznie wykonany pojazd specjalny „KORKOBUS”.

 

9 maja br., na placu wewnętrznym Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie miało miejsce uroczyste przekazanie nowego samochodu strażackiego dla Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie. Nowy nabytek to pojazd specjalny „Korkobus” przekazany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Grabowcu.

„Korkobus” to stalowy pojemnik, wykonany na wzór samochodu pożarniczego. Służy do zbierania plastikowych korków i nakrętek od butelek, które następnie zostaną przekazane na cele charytatywne.

W uroczystości przekazania nowego wozu udział wzięli: Komendant Wojewódzki PSP w Warszawie nadbryg. Jarosław Nowosielski, Zastępca Wydziału Technicznego KW PSP mł. bryg. Karol Ziętala, przedstawiciele OSP Grabowiec: Prezes dh Mariusz Łygan, Wiceprezes, a zarazem Naczelnik Kazimierz Skrzypczyk, Wiceprezes Agata Skrzypczyk, członek MDP Kasia Łygan oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej.

 

Podczas niecodziennego wydarzenia, przedstawiciele jednostki OSP w Grabowcu wręczyli Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP nadbryg. Jarosławowi Nowosielskiemu akt przekazania i symboliczny kluczyk.

„Korkobus” stoi przed budynkiem Komendy, przy ul. Domaniewskiej 40 w Warszawie, w miejscu dostępnym dla każdego, kto chciałby wspomóc akcję zbierania nakrętek.

Pojemniki na nakrętki, to doskonały pomysł na zbieranie surowców wtórnych, a przede wszystkim sposób na pomoc charytatywną.

 

Po uroczystym przekazaniu był czas na rozmowy. Podczas spotkania strażacy z OSP Grabowiec przybliżyli Komendantowi Jarosławowi Nowosielskiemu realizowane działania na rzecz jednostki i lokalnej społeczności, a także działania wspierające uchodźców z Ukrainy. Poruszony został również temat Jubileuszu 100-lecia jednostki z Grabowca, który zaplanowany jest na 17 lipca.

Źródło: Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie; OSP Grabowiec.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*