Wakacje w Lipskim Centrum Kultury!Czas czytania: 5 min.
Listen to this article

Warsztaty „ZRÓB TO SAM – online” to wspaniały projekt dla dzieci i młodzieży, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.


„ZRÓB TO SAM – online” – warsztaty gitarowe

Krótko o prowadzącym: Jego pasją od najmłodszych lat jest gra na instrumentach, w szczególności gra na gitarze. Stara się edukować dzieci i młodzież tak, by poznały piękno i wszechstronność tego niezwykłego instrumentu.

Spotkanie 1,2 i 3 odbywały się na żywo za pomocą Skype.

Spotkanie 4

Spotkanie 5


„ZRÓB TO SAM – online” – kreatywne zajęcia plastyczne

Krótko o prowadzącej: kobieta wielu talentów i możliwości, śpiewa, tańczy, uprawia jogę, a od paru lat związana z LCK, gdzie na zajęciach plastycznych pomaga dzieciom rozwinąć wyobraźnię i otworzyć się na sztukę. Kocha działać, jest ekspresyjna, pełna pomysłów i chętna do podejmowania twórczych inicjatyw. Kochana „ciocia” z LCK. Czego możecie oczekiwać na kreatywnych zajęciach plastycznych: pomysłowości, kreatywności i mnóstwa wspaniałej zabawy.

Spotkanie 1

Spotkanie 2

Spotkanie 3

Spotkanie 4

Spotkanie 5


„Zrób to sam – online” – warsztaty dziennikarskie

Krótko o prowadzącym: z mediami związany od kilku lat. Był dziennikarzem prasowym gazety regionalnej. Jako prezenter radiowy prowadził audycje na antenie Twojego Radia Lipsko. Redaguje artykuły do kwartalnika „Życie Powiśla”. W wolnych chwilach aktor amatorskiej grupy teatralnej „Otwarte Drzwi” oraz członek nieformalnej grupy dla amatorów śpiewu „Lipsko Śpiewa”. Freelancer strona Fanpage na Facebooku. Prasa, radio, telewizja…

Spotkanie 1

Spotkanie 2

Spotkanie 3

Spotkanie 4

Spotkanie 5


„ZRÓB TO SAM – online” – rekreacja ruchowa


Krótko o prowadzącej: pasjonatka sportu, fitnessu i tańca ludowego. Prowadzi z dziećmi zajęcia tańca ludowego oraz aerobic dla kobiet. Jej pasja to również gotowanie, a w LCK prowadzi zajęcia kulinarne. Obecnie gotuje online. Sport to zdrowie i każdy to powie… Dobra kondycja to zdrowe ciało. Zobaczcie jak o nie zadbać.

Spotkanie 1

Spotkanie 2

Spotkanie 3

Spotkanie 4

Spotkanie 5


„ZRÓB TO SAM – online” – warsztaty fotograficzne

Ola o sobie – słów kilka: Mam 19 lat. Na co dzień studiuję, a po godzinach jestem fotografem. Fotografuję głównie ludzi i przyjęcia okolicznościowe. Interesuję się tym od 2015 roku i mogę nazwać się doświadczonym samoukiem. Mam nadzieję, że na tych warsztatach zarażę Was swoją pasją.” Aparaty w dłonie będziemy robić zdjęcia…. Cpyk, cpyk i co? Ola Wam wszystko wyjaśni.

Spotkanie 1

Spotkanie 2

Spotkanie 3

Spotkanie 4

Spotkanie 5


„ZRÓB TO SAM – online” – laboratorium „Szpiedzy wiedzy”

Krótko o prowadzącym: Warsztaty naukowe Funiversity to zajęcia, które pozwolą dziecku zamienić się w prawdziwego naukowca i zgłębiać najciekawsze zagadnienia nauk ścisłych jednocześnie świetnie się bawiąc.

Spotkanie 1

Spotkanie 2

Spotkanie 3

Spotkanie 4

Spotkanie 5


„ZRÓB TO SAM – online” – akademia malarstwa i rysunku

Poznaliście już Klaudię Małek na kreatywnych zajęciach plastycznych, ale czy wiedzieliście, że jest również malarką? Na tych zajęciach Klaudia pomoże Wam otworzyć się na artystyczne działania i wprowadzi w świat malarstwa i rysunku. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież oraz dorosłych. Niech każdy odkryje w sobie ukryty talent.

Spotkanie 1

Spotkanie 2

Spotkanie 3

Spotkanie 4

Spotkanie 5


„ZRÓB TO SAM – online” – warsztaty umuzykalniające dla dzieci

Kilka słów o prowadzącej: Anna jest aktywnym pedagogiem o bogatej działalności dydaktycznej na niemalże wszystkich poziomach edukacyjnych. Prowadzi zajęcia Rytmiki w placówkach przedszkolnych, jest nauczycielem w Szkole Podstawowej i Państwowej Szkole Muzycznej, jak i wykładowcą akademickim. Swoją pasję pedagogiczną i chórmistrzowską pogłębia nadal na licznych kursach i warsztatach organizowanych w kraju i za granicą. Zawsze uśmiechnięta, otwarta na nowe przygody i gotowa do podejmowania wyzwań. Pełna energii, entuzjazmu, spontaniczna, kreatywna, z promiennym uśmiechem, niebanalnym poczuciem humoru i błyskiem w oku. Z wykształcenia muzyk, z pasji pedagog, a w wolnych chwilach fotograf. Prywatnie miłośniczka górskich przygód i wycieczek, rękodzieła, wyszukanej muzyki, dobrego kina, aromatycznej kawy, koloru chabrowego oraz samochodów retro. Praca z dziećmi to wielka przygoda niekończących się wzajemnych inspiracji. Muzyka stanowi wspaniały środek do zabaw i nauki, dzięki której można wspaniale spędzić czas i rozwijać się. Przyświecające motto to „Naturalną potrzebą dziecka jest ruch”, zatem należy stworzyć odpowiednie warunki to tego, by harmonijny rozwój dziecka oparty na uczeniu się poprzez zabawę i kreatywne działania dające radość.

Spotkanie 1

Spotkanie 2

Spotkanie 3

Spotkanie 4

Spotkanie 5


„ZRÓB TO SAM – online” – warsztaty twórczego pisania dla dzieci

Krótko o prowadzącej: Z wykształcenia i zamiłowania – dziennikarz. Pisarka i animatorka kultury. To spotkanie online jest serdeczną, pełną radości i uśmiechu prezentacją ważnych zagadnień w pisarstwie dla najmłodszych i… z najmłodszymi. W przystępny sposób Monika opowiada jak pisać kreatywnie.

Spotkanie 1

Spotkanie 2

Spotkanie 3

Spotkanie 4

Spotkanie 5Źródło: Lipskie Centrum Kultury.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.