W Lipsku zaprezentowali wystawę poświęconą twórcy polskiego komputera
W Starostwie Powiatowym w Lipsku została zaprezentowana wystawa pt. Jacek Karpiński – powstaniec warszawski i twórca polskiego komputera.

Wystawa została zorganizowana w ramach projektu realizowanego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lipsku. W ramach projektu, uczniowie ZSOiT w Lipsku poszukiwali informacji o twórcy polskiego komputera – Jacku Karpińskim. Efektem poszukiwań było powstanie wystawy poświęconej sylwetce i dokonaniach bohatera projektu. Wystawa jest prezentowana w szkołach i instytucjach na terenie powiatu lipskiego. Pozyskane w ramach projektu fundusze zostały przeznaczone także do realizacji zajęć edukacyjnych, zakupu robotów edukacyjnych i zajęć poświęconych programowaniu robotów. W lipskiej szkole powstanie również pracownia komputerowa im. Jacka Karpińskiego, komputerowego geniusza, który stworzył komputer wyprzedzający konstrukcje amerykańskie o ponad 10 lat, a w okresie PRL-u był zmuszony hodować świnie.

Działania finansowane są przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach projektu „Dzieci Kapitana Nemo”, który ma na celu przybliżenie historii wybitnych i mało znanych Polaków o znaczących osiągnięciach naukowych, artystycznych czy biznesowych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.