W Lipsku świętowali Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej!
17 maja w Lipskim Centrum Kultury odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej. Obchody rozpoczęły się od powitania przez Dyrektor Marię Chmielnicką przybyłych gości.

 

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych oraz kierownicza kadra ze Szpitala Powiatowego w Lipsku. Obchody uświetnili swoją obecnością również Tomasz Sławatyniec Dyrektor Wydziału Zdrowia, Małgorzata Sokulska Przewodnicząca ORPiP w Radomiu, Sławomir Śmieciuch Starosta Lipski wraz z przedstawicielami Rady Powiatu, Jacek Wielorański Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko, przedstawiciele placówek samorządowych w Lipsku.

Podczas uroczystości nie obyło się bez życzeń, podziękowań i wzruszeń. Dyrektor Szpitala, wielokrotnie zaznaczała, jak ważna w obecnym czasie, szczególnie podczas pandemii, jest rola przedstawicieli tych zawodów.

 

Przybyli goście dziękowali lipskim pielęgniarkom/pielęgniarzom i położnym za trud wkładany w wykonywanie pracy wymagającej odpowiedzialności, zaangażowania i poświęcenia.

W części artystycznej odbył się występ uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Siennie oraz wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Solcu nad Wisłą.

 

Po oficjalnej części uroczystości zaproszono gości na poczęstunek. Królowały pączki i pierogi.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć TUTAJ.

Źródło: SPZZOZ w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*