W ciąży z księdzem. Cicho!pixabay
Czas czytania: 2 min.

Teologia głosi, że zwierzęta nie pójdą do nieba, bo nie mają duszy. Nie mają duszy, bo nie mają wolnej woli. Zwierzęta rządzą się instynktem.

A co powiedzieć o kapłanie, którym rządzi popęd seksualny? Czy do nieba pójdzie? 

Duchownych łamiących celibat nikt nie powstrzyma. Znacznie łatwiej jest zorganizować seminarzystom spotkania przeciwdziałające pedofilii.

Bycie w ciąży z księdzem jest problemem dla każdego. Urodzić? Usunąć? Oddać? Ukrywać się? Czy ksiądz się przyzna? Co zrobi po wydaleniu ze stanu kapłańskiego? Może przeniesienie na inną parafię? Bezrobocie? Wykluczenie społeczne?

Jak matka ma sobie radzić z taką wiadomością?

Kościół katolicki przepełniony jest hipokryzją. 

Z opublikowanych przez Watykan zasad wynika, że niekiedy kapłani – ojcowie mogą pozostać w strukturze kościelnej

Ksiądz może pełnić dalej obowiązki, jeśli dowiaduje się, że ma już dorosłe, ponad 20-letnie dziecko. W niektórych okolicznościach wyjątkiem objęci są również kapłani po czterdziestce, którzy nie chcą wstąpić w związek małżeński z matką dziecka, ale jednocześnie publicznie uznają swoje ojcostwo. W tym drugim przypadku ksiądz może dalej pełnić posługę pod warunkiem, że dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków duszpasterskich, a za jego pozostaniem w stanie duchownym przemawia dobro dziecka.

Dlaczego tym razem tak się nie stało?


Kościoły z terenu powiatu należą do kilku dekanatów. W jednym z kościołów narodziła się miłość między kapłanem a młodą kobietą.  Mówił, że ją kocha. Ona go też.

Ksiądz przystojny. I nie była to jego pierwsza ciąża. W poprzedniej parafii też kochał. Ojciec ciężarnej przyjechał i zrobił awanturę. Dziewczyna nie miała jeszcze 18 lat.

W tym przypadku najpierw było zdziwienie ale i zadowolenie, rozważania o porzuceni kapłaństwa, o wyprowadzce do dużego miasta, kupnie mieszkania. Przyszli teściowie zadowoleni.

Ale stało się inaczej.

Czy to wina malej miejscowości?

Ksiądz Wieńczysław Ł. ze Śląska prosił lekarza, którzy przybył do porodu, by zabił jego nowonarodzone dziecko.  Sprawą zajęła się prokuratura. Ksiądz został zawieszony przez kurię w czynnościach proboszcza.

 Czasem kobieta może liczyć na wsparcie Kościoła, ale pod warunkiem, że zachowa milczenie. Od kościoła albo od samego księdza. Tylko kto zagwarantuje, że prawda nie wyjdzie na jaw?

Tematu (problemu) już nie ma.

Proboszcz zna historię.

Czy można wartości niższej bronić za cenę wartości wyższej?

Mimo obowiązującego w Kościele Katolickim celibatu, badania naukowców (prof. Józef Baniak, UAM Poznań) wskazują, że nawet 15% księży w Polsce może mieć dzieci. To było kilkanaście lat temu. Dziś te liczby mogą być wyższe

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Nasza ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.