Utylizacja i unieszkodliwienie azbestu z terenu Gminy Sienno!Czas czytania: < 1 minutę

Gmina Sienno po raz kolejny realizowała zadanie z zakresu utylizacji i unieszkodliwienia azbestu z terenu gminy.

Właśnie zakończyła się realizacja zadania „Utylizacja i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Sienno – etap XI”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach Programu Priorytetowego pn. „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest na terenie województwa mazowieckiego”.

Dzięki podpisanej umowie na dofinansowanie w ramach podpisanej zrealizowanej umowy odebrano i unieszkodliwiono 123,035 Mg azbestu od 37 mieszkańców Gminy Sienno, którzy złożyli stosowny wniosek do Urzędu Gminy Sienno.

Zadanie o całkowitym koszcie 50 493,56 zł, zostaje w dofinansowane w kwocie 49 214 zł co stanowi 97,47 % dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Dzięki przystąpieniu gminy do realizacji powyższego zadania, mieszkańcy mogą bezpłatnie i bezpiecznie przekazać wyroby posiadające azbest do utylizacji przez profesjonalne firmy specjalizujące się w tym zakresie.

Dodatkowo należy przypomnieć, iż mieszkańcy zainteresowani unieszkodliwieniem i utylizacją azbestu ze swoich gospodarstw domowych, mogą złożyć stosowny wniosek w tutejszym urzędzie. Wnioski przyjmowane są w systemie ciągłym. Więcej informacji pod nr tel.: 483786011 w. 19.

Źródło: Urząd Gminy w Siennie.

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam się rozwijać

Nasza ankieta

Jak często korzystasz z Paczkomatów?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.