Uroczysty Apel z okazji Dnia Strażaka w KP PSP w Lipsku!



Czas czytania: 3 min.
Listen to this article

W dniu 04.05.2020 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku odbył się apel z okazji „Dnia Strażaka 2020”.

Komendant Powiatowy PSP w Lipsku bryg. Tomasz Krzyczkowski:

Strażacy Powiatu Lipskiego i obszaru chronionego!

Strażacy PSP i OSP oraz weterani służby pożarniczej zrzeszeni w Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa, działacze Związku OSP RP wszystkich szczebli, „członkowie Związków Zawodowych: NSZZ „Solidarność” i ZZS „Florian” działających przy KP PSP w Lipsku!

Z okazji Dnia Strażaka 2020, składam całej braci strażackiej Powiatu Lipskiego oraz ich rodzinom i sympatykom pożarnictwa z którymi współpracujemy na co dzień, serdeczne życzenia. Wszelkiej pomyślności, niech nasze wspólne działanie umacnia nas w zdrowiu i szczęściu oraz zawsze prowadzi do podnoszenia szeroko rozumianego bezpieczeństwa Powiatu Lipskiego i obszaru chronionego.

Apel miał miejsce na placu wewnętrznym KP PSP w Lipsku. Meldunek o rozpoczęciu apelu od dowódcy zmiany C (III) Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lipsku st. kpt. Waldemara Kominka przyjął st. bryg. Tomasz Krzyczkowski Komendant Powiatowy PSP w Lipsku. Na rozpoczęcie odegrano hymn państwowy. Podczas apelu zostały odczytane listy z okazji Dnia Strażaka od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego oraz Komendanta Głównego PSP st. bryg. Andrzeja Bartkowiaka.

Następnie odczytano wyciągi z postanowień o przyznaniu srebrnej odznaki za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej nadanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla bryg. Łukasza Maciejewskiego oraz wyciągi z rozkazów personalnych przyznanych awansów na wyższe stopnie służbowe.

Awanse:

  • na stopień starszego brygadiera: bryg. Tomasz Krzyczkowski;
  • na stopień starszego kapitana: kpt. Sławomir Jabłoński;
  • na stopień aspiranta: mł. asp. Marcin Wydra;
  • na stopień starszego ogniomistrza: ogn. Dariusz Dygas, ogn. Piotr Wudarczyk;
  • na stopień młodszego ogniomistrza: st. sekc. Michał Wojtal, st. sekc. Michał Kucharski;
  • na stopień starszego sekcyjnego: sekc. Radosław Lisowski, sekc. Mateusz Śliwiński, sekc. Sebastian Tusiński.

Nagrodę Komendanta Głównego PSP z okazji dnia strażaka 2020 otrzymał asp. Marek Puton.

Komendant Powiatowy złożył serdecznie życzenia dla wszystkich strażaków z rodzinami oraz sympatyków pożarnictwa ziemi lipskiej.

Na zakończenie apelu delegacja strażaków złożyła wiązankę i zapaliła znicze przy pomniku z wizerunkiem Św. Floriana – patrona strażaków, który znajduje się przed budynkiem Komendy Powiatowej PSP w Lipsku.

Źródło: KP PSP Lipsko.

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy Burmistrz Ciepielowa postępuje według Ciebie poprawnie używając gminnego hasła w swoim komitecie wyborczym?

Czy według Ciebie takie działania to sprawiedliwe i uczciwe zasady walki wyborczej?




Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.