Umowa na wsparcie budowy skateparku w Lipsku podpisana!
Dziś wicemarszałek Rafał Rajkowski podpisał umowę z burmistrzem Lipska Jackiem Wielorańskim.

 

30 maja br. Urząd Miasta i Gminy Lipsko informował o uzyskanym wsparciu z budżetu samorządu województwa mazowieckiego w kwocie 230 tys. zł na budowę skateparku. Dziś dowiadujemy się, że w ramach programu wsparcia Mazowsze dla sportu miasto otrzymało 280 tys. zł dofinansowania na tę inwestycję.

Tym razem to jest wsparcie budowy skateparku w Lipsku. Gmina otrzymuje dofinansowanie w kwocie 280 tysięcy, a więc w zasadzie jest to górna wartość wsparcia finansowego, które mogły być udzielone gminie. Bardzo się cieszę, bo budowa potrzebna dla miłośników tego typu obiektów. I z tego co wiem, będzie to pierwszy obiekt tego typu zrealizowany w mieście Lipsko.

– mówił Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Bardzo się cieszymy, ze mogliśmy dostać te pieniążki. Na pewno one pomogą nam i też poprawią sytuację finansową gminy, bo w budżecie zabezpieczyliśmy tylko własne środki. Inwestycja bardzo oczekiwana przez tych najmłodszych, młodych, młodzież. Powiem szczerze, ze trudno było upilnować nawet w trakcie realizacji, żeby już nie zaczynali z tego obiektu korzystać. Także bardzo się cieszymy, dziękujemy Panie marszałku Samorządowi Województwa Mazowieckiego za to dofinansowanie. Jak zawsze możemy na Samorząd Województwa Mazowieckiego liczyć. Także i tym razem udało się złożyć wniosek i pozyskać te środki, także bardzo serdecznie dziękujemy.

– poinformował Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko Jacek Wielorański.

 

Przypominamy, że oddanie skateparku może nastąpić jeszcze w czerwcu br.

Skatepark w Lipsku nabiera kształtów!

Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego; Urząd Miasta i Gminy w Lipsku.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*