Trwa budowa wschodniej trybuny na stadionie miejskim w Lipsku!
Trwa pierwszy etap budowy wschodniej trybuny na stadionie miejskim w Lipsku.

 

I etap modernizacji wschodniej trybuny na stadionie miejskim w Lipsku obejmuje wykonanie dolnej części trybuny do wysokości 10 rzędów oraz schodów od strony północnej w tym: roboty rozbiórkowe istniejącej trybuny, roboty ziemne: konstrukcja betonowa – podkłady z ubitych materiałów sypkich oraz podkłady betonowe na podłożu gruntowym, wykonanie konstrukcji trybuny betonowej monolitycznej – schody żelbetowe – ściany żelbetowe proste – ściany oporowe żelbetowe – przygotowanie i montaż zbrojenia konstrukcji monolitycznej, izolacja elementów betonowych, malowanie powierzchni betonu, ogrodzenie wewnętrzne płyty boiska z barierek stalowych.

Za inwestycję odpowiedzialna będzie Zakład Remontowo-Budowlany Małgorzata Dąbrowska z Lipska. Koszt przebudowy trybuny to dokładnie 496 tysięcy 817 złotych. Warto dodać, że było to już piąte podejście poszukujące wykonawcy. Wcześniejsze przetargi były unieważniane z powodu braku ofert lub znacznie droższych, niż przewidział to Urząd Miasta i Gminy.

– informuje Echo Dnia.

 

Poprzednia trybuna musiała zostać rozebrana z uwagi na to, że nie spełniała wymogów bezpieczeństwa Policji oraz przepisów PZPN.

Z uwagi na wysokie koszty budowy podjęto decyzję o etapowaniu trybuny, która będzie służyła przez kolejne lata.

 

Remont wschodniej trybuny na stadionie miejskim w Lipsku coraz bliżej!

Planowane zakończenie inwestycji to czerwiec 2022 roku.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Lipsku; Echo Dnia.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*