Remont wschodniej trybuny na stadionie miejskim w Lipsku coraz bliżej!Fot. StadionowiOprawcy.net
Czas czytania: 2 min.

Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko informuje, że 28 grudnia br. podpisano umowę z wykonawcą I etapu remontu trybuny wschodniej na stadionie miejskim w Lipsku.

I etap modernizacji wschodniej trybuny na stadionie miejskim w Lipsku obejmuje wykonanie dolnej części trybuny do wysokości 10 rzędów oraz schodów od strony północnej w tym: roboty rozbiórkowe istniejącej trybuny, roboty ziemne: konstrukcja betonowa – podkłady z ubitych materiałów sypkich oraz podkłady betonowe na podłożu gruntowym, wykonanie konstrukcji trybuny betonowej monolitycznej – schody żelbetowe – ściany żelbetowe proste – ściany oporowe żelbetowe – przygotowanie i montaż zbrojenia konstrukcji monolitycznej, izolacja elementów betonowych, malowanie powierzchni betonu, ogrodzenie wewnętrzne płyty boiska z barierek stalowych.

Za inwestycję odpowiedzialna będzie Zakład Remontowo-Budowlany Małgorzata Dąbrowska z Lipska. Koszt przebudowy trybuny to dokładnie 496 tysięcy 817 złotych. Warto dodać, że było to już piąte podejście poszukujące wykonawcy. Wcześniejsze przetargi były unieważniane z powodu braku ofert lub znacznie droższych, niż przewidział to Urząd Miasta i Gminy.

– informuje Echo Dnia.

Planowany termin zakończenia prac I etapu to 260 dni od dnia podpisania umowy.W bieżącym budżecie zabezpieczono również środki finansowe na opracowanie dokumentacji technicznej wielofunkcyjnego, nowoczesnego budynku na stadionie miejskim w Lipsku. Planowana jest budowa obiektu, który zaspokoi potrzeby wszystkich mieszkańców w zakresie dostępu do oferty rekreacyjnej i będzie jednocześnie zaspokajał potrzeby klubu piłkarskiego i młodzieży uczęszczającej do akademii piłkarskiej.

– czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Lipsku.Jak informuje UMiG Lipsko, w planach jest przygotowanie wniosku na dofinansowanie dalszej modernizacji stadionu miejskiego w Lipsku, która będzie polegała na wykonaniu wielofunkcyjnej bieżni lekkoatletycznej z nawierzchni tartanowej, rzutni kulą, skoczni w dal oraz wzwyż.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Lipsku; Echo Dnia.

Nasz sondaż. Zagłosuj

Burmistrz ma romans z urzędniczką. Czy w takiej sytuacji powinni pracować w jednym urzędzie?

Wspieraj MojeLipsko – pomóż nam szukać nieprawidłowości

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.