To cała Ty, nie cofasz się, jesteś za blisko – Sylwia WiśniewskaCzas czytania: < 1 minutę
Listen to this article

Sylwia Wiśniewska. Często mylono ją z inną wokalistką o tym samym nazwisku, Martą, zwaną Mandaryną. Obydwie Panie już mocno zapomniane.

W wieku 15 lat zadebiutowała na deskach warszawskiego Teatru Syrena. Wystąpiła w programie “Podwieczorek przy mikrofonie”, wygrywając konkurs “Mikrofon dla wszystkich” w 1995. Również w tym roku wystąpiła w Teatrze Powszechnym , grając w musicalu w reżyserii Krystyny Jandy, pt. “Panna Tutli-Putli”.

W 1998 roku nagrała płytę z grupą Taboo pt. One. W 1999 roku zespół rozpadł się.

24 czerwca 2000 roku ukazała się debiutancka płyta Sylwii “Cała Ty”.

W 2001 roku zdobyła kilka znaczących nagród: Statuetka Złoty Głos w kategorii Talent – Debiut, Statuetka Złota Płyta w kategorii Wokalistka Roku przyznana przez pismo DJ’s Magazine, otrzymała nominacja do nagrody Super Jedynki Festiwalu Opolskiego w kategoriach: Debiut oraz Muzyka taneczna. Gościnnie wzięła udział w solowym projekcie basisty Wojtka Pilichowskiego π.

W 2004 roku wydała drugi solowy album  “Dedykacja”. Pochodzący z płyty utwór “12 łez” podbił listy przebojów w Polsce. Udziela się również w projekcie Karimski Club. Prywatnie żona Karima Martusewicza.

Wikipedia

 

Zagłosuj w naszej ankiecie!

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00 - 6:00 na terenie każdej gminy w powiecie?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.